Палата депутатів парламенту Італії у вівторок, 8 жовтня, ухвалила закон про скорочення членів вищого законодавчого органу країни з 945 до 600.
Про це повідомляє repubblica.it. Примітно, що остаточне голосування було відкритим.
Закон пройшов 4 читання (2 – в Палаті і 2 – в Сенаті) і був ухвалений остаточно після тривалого обговорення. Згідно зі змінами, кількість депутатів скоротять з 630 до 400, а сенаторів – з 315 до 200.
Менше стане також депутатів, і сенаторів, які обираються за кордоном.
За ухвалення цього документа, який вносить зміни до Конституції, висловилися практично всі основні сили, представлені в національному парламенті. Під час голосування його підтримала абсолютна більшість членів нижньої палати – 553 депутати, проти проголосували всього 14 учасників засідання.
Відзначимо, “реформа Фраккаро”, згідно з якою скоротили кількість парламентаріїв, змінює співвідношення кількісного представництва як до Палати депутатів (1 депутат на 151 210 жителів, тоді як раніше вона становила 1 на 96 006 жителів), так і до Сенату (1 сенатор на 302 420 жителів, тоді як раніше це був 1 на кожні 188,424 жителів).
Всього в Італії близько 60 мільйонів населення. Тепер через ухвалення нового закону країна має перепроектувати виборчі округи.
Проведення цієї реформи стало суттєвою перемогою правлячого “Руху 5 зірок” (Д5З), лідер якого Луїджі Ді Майо не раз називав її “епохальною” й “історичною”.
Щоб скоротити кількість депутатів, Д53 довелося досягти компромісу з Демократичною партією.
Демократи раніше тричі голосували проти закону, наполягаючи, що такий крок може завдати шкоди “ефективному політичному і територіальному плюралізму”.
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…
Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…
Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…