КВУ провів аналіз діяльності президентів України у сферах зовнішньої політики,безпеки та оборони, а також взаємодії з парламентом.
Комітет виборців України порівняв роботу президентів Володимира Зеленського та Петро Порошенко у сферах зовнішньої політики, безпеки і оборони, а також взаємодії з Верховною Радою, повідомляє прес-служба КВУ у вівторок, 3 грудня.
Так, згідно з аналізом, президенти за перші півроку перебування на посаді скоїли майже однакову кількість закордонних візитів, однак діючий глава держави зареєстрував у парламенті вдвічі більше законопроектів і провів вдвічі менше засідань РНБО.
Відзначається, що стосовно зовнішньополітичної діяльності, розглядався показник кількості зарубіжних візитів президентів. Так, Зеленський за 6 місяців (період з 20 травня по 20 листопада 2019 року) зробив 8 зарубіжних візитів (в Бельгію, Німеччину, Канаду, Туреччину, Польщу, США, Латвію та Японії), а Порошенко за період з 7 червня по 7 грудня 2014 року здійснив 9 візитів (Бельгія (двічі), Білорусь, Великобританія, США, Канада, Італія, Словаччина, Молдова).
Крім того, за даними КВУ, в сфері безпеки і оборони розглядалася частота проведення засідань РНБО, в цілому за перші півроку президентства Порошенка Рада безпеки скликалася вдвічі частіше, ніж при Зеленському: 8 засідань проти 4.
У частині взаємодії з Верховною Радою експерти розглянули успішність законодавчих пропозицій обох президентів: у Порошенка законами стали 70% його законопроектів, у Зеленського – 24%.
При цьому в КВУ помітили, що кількісні показники зареєстрованих законопроектів у Зеленського вдвічі вище, ніж у Порошенка – 45 проти 20. Так, за період з 20 травня по 19 листопада Зеленський зареєстрував 45 проектів законів, з яких було прийнято 11 або 24%. Основну увагу Президент приділив питанням правової політики і правосуддя – цій тематиці присвячено 42% поданих проектів законів, у тому числі законопроекти, що стосуються змін до Конституції. Крім того, третина законопроектів стосувалася питань правоохоронної діяльності та антикорупційної політики.
Порошенко за перші півроку роботи зареєстрував 20 законопроектів, з яких було прийнято 14 або 70%, а основна тематика стосувалася зовнішньої політики і сфери безпеки та оборони (70% поданих документів).
Також експерти проаналізували роботу урядів, взявши до уваги показник успішності законодавчих пропозицій.
За перші три місяці роботи А. Гончарука цей показник склав 14%, у Яценюка – 26%. Так, урядом Гончарука за період 29 серпня – 21 листопада 2019 року було подано 63 проекти законів, з яких стали чинними законами 9. Ще 2 закони були підтримані Верховною Радою, але вони чекають підпису Президента. З представлених проектів законів половина стосувалася сфери податків, бюджету, економічної, фінансової та промислової політики”, – розповіли в КВУ.
У той же час, в уряду Яценюка показник успішності законів склав 26% (подано за перші три місяці роботи, з 2 грудня 2014 року по 1 березня 2015 року, 65 проектів законів, з яких було прийнято 17). Що стосується розподілу за сферами, то 49% проектів законів, поданих урядом Яценюка, стосувалися сфери податків, бюджету, економічної, фінансової та промислової політики.
У частині порівняння роботи Верховної Ради IX і VIII скликань були проаналізовані такі статистичні показники, як кількість прийнятих законів, кількість поданих законопроектів і кількість проведених пленарних засідань.
Результати такі: ВР IX скликання – прийняті 72 закони, подані 1193 законопроекти, проведені 39 пленарних засідань; ВР VIII скликання – прийнято 60 законів, поданий 1831 законопроект, проведені 28 засідань.
У КВУ додали, що інформація для порівняння була отримана у відповідь на інформаційні запити в МЗС і РНБО, а також шляхом моніторингу роботи Верховної Ради.
“Не дивлячись на те, що новий президент працює вже півроку, а уряд і парламент – по три місяці, поки що мало уваги приділяється статистичними показниками їх роботи. Зате переважає емоційна оцінка, яка не базується на цифрах. Зокрема, і для порівняння діяльності нової влади з так званими попередниками. Хоча насправді кількісні результати роботи часто цілком можна порівняти”, – заявив голова КВУ Олексій Кошель.
За його словами, незважаючи на активні розмови про “турборежим” кількісні показники роботи ВР нинішнього скликання не набагато вище, ніж у парламенту VIII скликання, законодавча продуктивність роботи уряду Яценюка була майже вдвічі вища, ніж у Гончарука, а в Порошенка і Зеленського майже однакова кількість зарубіжних візитів за перші півроку роботи.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…