Президент України Володимир Зеленський підніс несподіваний “сюрприз” українським юнакам, підписавши указ про зниження призовного віку. Тепер на строкову службу в армію будуть забирати з 18 років, а не з 20, як було раніше.
Однак, у Мінобороні стверджують, що указ президента не торкнеться весняного призову 2020 року.
Тільки в листопаді минулого року міністр оборони України Андрій Загороднюк заявляв про свою персональну мету скасувати обов’язковий призов і рухатися на шляху до професійної, контрактної армії за стандартами НАТО.
Більше того, сам президент Володимир Зеленський у своїх передвиборчих обіцянках також заявляв про наміри скасувати призов і зробити армію добровільною.
У документі зазначено, що на строкову військову службу будуть призивати придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років. А також старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Крім того, у документі також встановлені терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу в 2020 році:
-весняний призов – у квітні-червні;
-осінній призов – у жовтні-грудні.
Кабінету міністрів Зеленський доручив визначити не тільки чисельність українців, які підлягають призову на строкову військову службу, а й обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2020 році.
Указ №13/2020 набуває чинності з дня його опублікування.
Однак міністр оборони Андрій Загороднюк частково спростував нововведення – під час весняного призову повістки отримають, як і раніше, тільки юнаки, які досягли 20 років. 18- і 19-річні українці зможуть потрапити в армію лише за власним бажанням.
Зараз же, згідно з новим наказом Зеленського, військкоматам відкрили можливість призову на строкову службу з 18 років, але він не обов’язковий, згідно з рішенням міністра оборони.
“Громадянин віком від 18 до 20 років буде сам вирішувати. У нас же реалізувалася можливість реалізувати його право на призов, яке до цього було обмеженим. Але, якщо громадянину у віці 18-20 років прийде повістка, він може висловити своє бажання не бути призваним, і призваним він не буде. І жодних правових наслідків щодо цього рішення не буде”, – сказав Полуциган.
За його словами, старий указ штучно обмежував право громадянина бути призваним у 18 років, тепер же обмеження знято. А введення норми “за бажанням”, нормалізує взаємовідносини громадянина з державою, коли держава дає можливість, але залишає за ним право.
“Припустимо, у молодої людини в планах закінчити школу й одразу призватися на строкову службу, а потім планувати вступ до ВНЗ, пошук роботи тощо. Ми штучно змінюємо його план, і не даємо йому можливість бути призваним у 18 років. І ось цей дисбаланс виправлений новим указом президента, який відповідає законам України”, – зазначив заступник військового комісара Дніпропетровської області.
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…