facebook

“Вигнав нас під паркан. Прямо на дощ…”: Мати загиблого кіборга звернулась до президента Зеленського. Остання надія

Мати військовослужбовця Збройних сил України Дениса Поповича, який загинув у боях за Донецький аеропорт звернулася до президента Володимира Зеленського через паплюження пам’яті її сина місцевим священником.

Жінка, яка приїхала з села Морозівка Баришівського району Київської області, розповіла про кричущу ситуацію під час вшанування полеглих захисників на 5-ту річницю оборони ДАПу, передає “Армія Inform”.

“У день народження Дениса разом із моїм чоловіком і внуками прийшла до церкви замовити службу. Але замість співчуття і благословення почула жахливі образи. Священник вигнав нас під паркан. Прямо на дощ… Я була готова під землю провалитися від сорому через цю людину перед дітьми”, – розповідає Надія Леонідівна.

На захист її сім’ї стали половина жителів села. Діти плакали і не розуміли, чому їх сім’ю проганяють із церкви, в якій багато років співала їх бабуся.

“Раніше я не розуміла різниці між патріархатом… Головне – віра в Бога. А церква – лише місце, куди можна прийти за духовною наснагою. Зараз же, коли наша сім’я для священника – вороги, тому що мій син захищав Україну, я не можу навіть поставити тут за нього свічку. Повинна їхати до Києва або в сусіднє село і панахиду замовляю в іншого священника”, – поскаржилася Надія.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Сім’я Попович навіть вирішила побудувати в селі ще одну церкву – на ділянці, отриманій від держави за загибель сина. Так хочуть зберегти пам’ять про героїв, полеглих за Україну.

“Мрію це зробити заради дітей. Син ростив їх чесними і порядними, яким був сам. Хочу, щоб вони і всі діти, чиї батьки не повернулися з цієї війни, кожен міг пишатися батьком, і не боявся сказати вголос його ім’я”, – поділилася Надія Леонідівна.

Відзначається, що президент записав дані матері загиблого українця, тому жінка сподівається на вирішення цієї безпрецедентної ситуації.

“Побратими розповідали, що під час ворожого штурму Денис сказав усім сховатися в укриття, а сам взяв гранатомет і пішов знешкодити російський БТР, який вже був за декілька метрах від бліндажа. Одного разу він вистрілив – бронетранспортер зупинився, а інший постріл виконати не встиг. Ворог його випередив. Денис загинув”, – згадала мати воїна.

Денис Попович був гранатометником в складі 40-ї бригади тактичної авіації зведеного загону Повітряних Сил ЗСУ “Дика качка”. Загинув 22 січня 2015 року в районі Донецького аеропорту під час оборони опорного пункту “Зеніт”. У нього залишилися двоє маленьких синів, які також піддаються цькуванню через священника.

Подвигу Дениса – боєць із позивним “Денді” врятував понад 50 побратимів – присвячені епізод у фільмі “Зеніт” і частина книги “Бій 22 січня”.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...