Штрафи за жорстоке поводження з тваринами встановлені на рівні від 3400 до 5100 грн.
Нещодавно Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №2351 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу)”. Цей документ спрямований на захист тварин і серйозно посилює покарання за жорстоке поводження з ними.
Як передає Народна Правда, про те, яких законодавчих змін очікувати в сфері захисту тварин і що потрібно знати українцям, розповідає сайт “Сьогодні”.
В Україні заборонять жебрацтво з тваринами, вигулювати собак можна буде тільки на повідках, люди, які пропонують сфотографуватися з голубами чи мавпочками, мають зникнути з вулиць, а кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами настане вже з 14 років.
Що прописано в законопроекті??
Відповідно до закону, за побої і знущання над тваринами був передбачений штраф в розмірі від 3400 до 5100 грн, а за вбивство погрожував тюремний термін до шести місяців. На жаль, в українських реаліях цей документ діє слабо, а безліч білих плям у законодавстві не дають залучати до відповідальності численних порушників закону.
У новому законопроекті прописано понад 60 змін, розповімо про головні з них:
-забороняється винищення з метою регулювання чисельності безпритульних тварин, заборонено бити, вбивати, отруювати або калічити бездомних і домашніх тварин;
-вигулювати собак потрібно тільки на повідках, в намордниках і в нашийниках з ідентифікаційними позначками;
-забороняється жебракувати з безпритульними, свійськими та дикими тваринами;
-виключається можливість регулювати чисельність тварин за допомогою евтаназії, залишиться тільки стерилізація;
-забороняється примушувати одних тварин нападати на інших, в тому числі і при тестуванні тварин;
-забороняється використання тварин як мішені в тирі або для тренувань зі стрільби;
-забороняється дарувати домашніх тварин в якості призів, нагород чи премій;
-забороняється замуровувати тварин в підвалах будинків;
-забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв;
-забороняється пропаганда жорстокого поводження з тваринами;
-забороняється залишати тварин в салоні автомобілів, якщо на вулиці температура вище 20 градусів тепла і нижче 5 градусів морозу;
-адміністративна відповідальність за жорстоке і безвідповідальне ставлення до тварин настає з 16 років, а кримінальна з 14 років;
-тварину, з якою жорстоко поводилися, зможуть конфіскувати;
-вводиться обов’язкове проведення експертизи для встановлення причини смерті тварини;
-що стосується використання тварин у сільському господарстві, то вони повинні жити в нормальних приміщеннях з гарним освітленням і циркуляцією повітря, крім цього забороняється утримувати тварин в тих же приміщеннях, де їх забивають, або там, де знаходяться туші забитих тварин;
-забороняється проводити забій тварин до втрати ними свідомості, а також вводиться заборона на патрання, обпалення, зняття шкіри, копчення і відділення частин у тварин до того, як у них не припиниться серцебиття;
-при проведенні таврування, біркування і кастрації обов’язково повинно застосовуватися знеболювання.
Штрафи за жорстоке поводження з тваринами залишаються такими ж – від 3400 до 5100 грн. але додаються нові правопорушення, за які теж передбачається штраф. Так, наприклад, за вигул собаки без повідка і намордника загрожує попередження або ж штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).
За законопроектом, буде заборонена і пропаганда жорстокого поводження з тваринами – такі дії каратимуться штрафом у розмірі від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 грн) і обмеженням волі на строк до 5 років з конфіскацією та знищенням всіх зображень, творів, кіно- та відеопродукції.
Нардепка Анастасія Радіна / фото УНІАН, Таня Поляковська Серед народних депутатів, які голосували за закон,…
Українців уже попередили, наступного року багато хто залишиться без відстрочки Багато українців втратять відстрочку від…
Є різниця між чоловіками, яких примусово доправили до ТЦК і тими, хто прийшов добровільно. Про…
У 2025 році планується індексація пенсій, проте суттєві зміни для більшості пенсіонерів, найімовірніше, залишаться непомітними.…
Українці можуть законсервувати яйця на зиму, як це зробити Дожилися, українці консервують яйця на зиму…
У Генштабі розповіли, як бригади зможуть покращити вербування добровольців Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський…