До парламенту внесли законопроєкт про застосування російської мови як офіційної в роботі Верховної Ради

В парламенті зареєстрували проект закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо мови роботи№3084. Авторами стали народний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський та депутат від «Опозиційної платформи – за життя» Олег Волошин.

Ним пропонується у статті Регламенту щодо місця проведення та мови ведення засідань Верховної Ради внести зміни. Так, мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону «Про державну службу», є державна мова. А народні депутати можуть використовувати російську.

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту.

«Відповідно до статті 10 Конституції Україні в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України», – йдеться у запропонованих змінах.

Крім того, автори підкреслюють, що за потреби, Апарат Верховної Ради України має забезпечити переклад з мов меншин України на державну мову і навпаки.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У пояснювальній записці до законопроекту його депутати від «Слуги народу» та «ОПЗЖ», зокрема, зазначають, що оскільки у статті 2 Регламенту Верховної Ради встановлено, що мовою роботи парламенту України є державна мова, то в ньому «не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання та захисту російської, інших мов національних меншин України».

Більш того, вони наголошують, що необхідно врахувати, що «російська та інші мови національних меншин є рідними мовами або мовами спілкування для мільйонів громадян України, які мають такі ж самі конституційні права, як і, наприклад, україномовні громадяни, в рівній мірі з іншими сплачують податки, виконують свої конституційні обов’язки тощо».

Оля

Recent Posts

Eкіпаж дронів-перехоплювачів 55 оабр “Запорізька Січ” з 1 по 11 березня знищив 91 БпЛА

Один екіпаж дронів-перехоплювачів 55-та окрема артилерійська бригада «Запорізька Січ» за короткий проміжок часу показав результат,…

13 години ago

Ти вже сильніший, ніж думаєш

Кожен день війни ти проходиш свій маленький фронт: тримаєш себе в руках, підтримуєш рідних, працюєш,…

1 день ago

Він провів близько 4000 днів на «нулі» і тепер його ім’я має бути закарбоване в історії держави

❤️Він провів близько 4000 днів на «нулі» і тепер його ім'я має бути закарбоване в…

4 тижні ago

⚡️ Повернувся в стрій, щоб знищувати ворога

Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…

1 місяць ago

Ти пішов у СЗЧ.

Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…

1 місяць ago

⚡️ Стань частиною 5 штурмової бригади!

Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…

1 місяць ago