Лист лікаря з Італії, що розкриває справжні масштаби епідемії коронавірусу

Італійський лікар Даніеле Маккіні, що працює в клініці у місті Бергамо, 7 березня опублікував у своєму Facebook великий лист, в якому описав реалії життя в Італії посеред вируючої епідемії коронавірусу.

Через три дні – 10 березня 2020 року – італійська влада запровадила карантин в усіх регіонах 60-мільйонної країни, заборонивши проведення будь-яких масових заходів, а також закривши кінотеатри, театри, тренажерні зали, дискотеки та паби. Кількість хворих на коронавірус в Італії у перший день загального карантину, включаючи летальні випадки, становила понад 10 тисяч осіб.

НВ публікує скорочену версію листа Даніеле Маккіні про спалах COVID-19 і пов’язані з ним ризики у перекладі українки Вікторії Анісімової, що живе в Венеції.

«В одному з електронних листів, які я отримую від Італійського департаменту охорони здоров’я кілька разів на день, поряд з кількома рекомендаціями, які можна тільки підтримати, був пункт про «дотримання соціальної відповідальності». Після довгих роздумів я вирішив, що мовчання є безвідповідальним. Я постараюся донести до далеких від медицини людей, що ми переживаємо в Бергамо у ці пандемічні дні.

Тиждень тому, коли нинішній ворог ще знаходився в тіні, я з деяким подивом спостерігав реорганізацію рідного шпиталю. Всі, кого можна було виписати, були відправлені додому, палати порожніли.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Я до сих пір пам’ятаю, як чекав дзвінка з мікробіологічної лабораторії. Це була перша пацієнтка з підозрою на коронавірус. Я думав про наслідки для клініки і для себе особисто. І війна увірвалася. Битва йде вдень і вночі.

Жителі Бергамо в принципі не сильно люблять потрапляти до лікарень. І на цей раз вони тримаються до останнього, діючи за інструкцією: 7-10 днів сидять вдома з лихоманкою, але потім більше не можуть терпіти, у них дихальна недостатність, їм потрібен кисень.

Кількість хворих зростає швидко: 15-20 шпиталізацій на день, результати аналізів йдуть один за одним, і всі вони позитивні. Нас збирають на нараду, щоби пояснити регламент першої невідкладної допомоги.Через кілька хвилин ми вже в приймальному відділенні. На екрані комп’ютера причини надходження в клініку одні і ті ж: лихоманка, кашель, ускладнене дихання. Висновок рентгена теж один на всіх: гостра двобічна пневмонія. Всі показання до шпиталізації. Деяких відразу везуть в реанімацію. Іншим навіть це вже не допоможе.

Шпиталь заповнювався пацієнтами. Замість різних діагнозів тепер у всіх один – гостра двобічна пневмонія. COVID-19 не затримується у верхніх відділах дихальних шляхів, він швидко заражає альвеоли легенів, роблячи їх нездатними виконувати свої функції.

Так, в групі ризику – люди старше 65 років. Але коли ви бачите в реанімації молодих людей, інтубованих або підключених до апарату Ecmo, який витягує кров з організму і насичує її киснем, ілюзія, що молодий вік захистить від небезпеки, розсіюється.

І хоча в соціальних мережах все ще є сміливці, котрі ігнорують рекомендації і ведуть звичний спосіб життя, епідеміологічну катастрофу ніхто не відміняв.

Неймовірно, як за короткий термін ми змогли розгорнути всі медичні сили для катастрофи такого масштабу. Принаймні в моїй клініці Humanitas Gavazzeni. Більше немає хірургів, урологів, ортопедів — ми всього лише лікарі, які раптово стали однією командою проти цунамі. Більше немає змін і графіків, лікарі і медсестри працюють понаднормово, на межі.

Незважаючи на всі засоби захисту, я і мої колеги, безумовно, ризикують. Деякі вже заразилися, деякі, в свою чергу, заразили членів сім’ї, а деякі з членів їхніх сімей вже між життям і смертю.

Я добровільно самоізолювався в лікарні, боячись заразити літніх родичів. Я зі сльозами дивлюся на фотографії сина над своїм столом і спілкуюся з ним Скайпом.

Будьте милосердні – відмовтеся від походів до театрів, музеїв або тренажерних залів, зжальтеся над безліччю літніх людей, яких ви можете знищити. Будь ласка, послухайте нас. Намагайтеся виходити з дому тільки заради найнеобхіднішого. Уникайте місць масового скупчення, де є великим ризик контактування з інфікованими людьми, які самі не знають, що вони заразні.

Ви можете поділитися цим повідомленням. Нам потрібно поширювати інформацію, щоби запобігти тому, що відбувається тут, по всій Італії”.

Оля

Recent Posts

За жести та слова: тепер в Україні можна влетіти на штраф 2720 грн

В Україні почнуть карати та штрафувати за сексуальні жести та домагання В Україні відсьогодні діятиме…

3 години ago

Насувається страшна негода: снігові бурі та крижані дощі вируватимуть три дні – синоптики самі налякані

Вже 23 грудня в Україну увірветься небезпечна негода Пішоходам та водіям слід дотримуватися максимальної обережності…

4 години ago

Сюрприз для водіїв: в Україні очікують на рекордне здорожчання автоцивілки

З 1 січня 2025 року в Україні почнуть діяти нові правила обов’язкового автострахування. Одним із…

5 години ago

Банківські таємниці “Національного кешбеку”: які ризики для українців

Доступ до банківської інформації може отримати податкова, і не лише вона Українці, які беруть участь…

6 години ago

Українцям почнуть призначати пенсії від 10 тисяч грн: вже відомі важливі подробиці

Експерти нагадують, що рівень пенсії насамперед залежить від самої людини: офіційна зайнятість, тривалий стаж та…

7 години ago

Стосується всіх чоловіків: “Резерв+” збожеволів, що трапилося

У "Резерв+" стався масштабний збій У мобільному застосунку "Резерв+" стався у четвер, 19 грудня. Користувачі…

8 години ago