Намір уряду узаконити збільшення терміну надання працівникам неоплачуваних відпусток не полегшить людям процес домовленості з керівництвом.
Але збільшення офіційних термінів неоплачуваних відпусток, швидше буде використано роботодавцем для «добровільно-примусового» оформлення безоплатних періодів.
Про це заявив радник голови Асоціації українських банків Олексій Кущ.
«Пояснення збільшення офіційно неоплачуваних відпусток благими намірами навряд чи гарантує таке ж позитивне сприйняття зміни. Так, це позитивно, що тепер в разі потреби співробітник може, наприклад, доглядати за хворою бабусею, цілий місяць, а не 15 днів, як раніше. Випадки реальної необхідності відпрошуватися у роботодавця зустрічаються, і іноді, приводили до конфліктних ситуацій. Але те, що ця норма може використовуватися для так званої відправки найманого персоналу в неоплачувані відпустки за згодою сторін, теж факт », – зазначив він.
Фінансист не виключає, що в разі погіршення економічної ситуації і неможливості забезпечити фінансування підприємств, роботодавці будуть зловживати цією нормою. І якщо структури, що працюють не цілком легально / без повноцінного оформлення працевлаштування / із зарплатами в конвертах, і раніше грішили недотриманням трудових норм, то структури працюють офіційно і бюджетні організації отримали новий інструмент адміністративно-фінансового впливу (і економії коштів).
«Мета може бути інша. Взимку-восени 2017 року очікується наступний виток кризи, і роботодавці зможуть відправляти працівників у відпустки, посилаючись на його згоду, на більш тривалий період. Але, все ми знаємо, що криється за формулюванням «згоду працівника» на відпустку. Це примусове оформлення людей в неоплачувану відпустку на 30 днів. У роботодавця з’являється офіційний інструмент », – резюмував експерт
Щодо прогнозів нового витка кризи в 2017 р він зазначив, що прогноз МВФ щодо зростання економіки в 2017 в 2% – це лише один із сценаріїв розвитку подій. Його позитивний результат буде залежати від ситуації на сировинних ринках, що є для України ключовими.
«Оптимістична модель передбачає зростання. Але є і другий варіант, за яким враховано, що бюджет не витримає експериментів з субсидіями і іншими новаціями (як податковими) і ситуація погіршиться. Тим більше, що невідомо, що буде в світі з сировинними ринками і економіками, яким обережно прогнозують обвал. І при нашій сильній реакції, нова норма, як не можна до речі, буде на руку роботодавцям », – резюмував Олексій Кущ.
Він нагадав, що в розпал кризи 2008-2009 рр. і 2014 р, роботодавці грішили механізмами «відпусток за свій рахунок», неповними робочими тижнями. Вдарило таке «оформлення» не тільки з комерційних структур, але і по бюджетникам.
Нагадаємо, що в законопроекті №5208 КМ пропонує збільшити в 2 рази термін відпусток без збереження зарплати.
Згідно з документом, за сімейними обставинами та з інших причин працівникові буде надана відпустка без заробітної плати на термін, який влаштує працівника і власника / уповноважений орган, але не більше 30 календарних днів на рік .
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…