— Саша весь у синцях, гематомах був, око запливло. Видно, били битками. На тілі лишилися рівні сині смуги. Був мокрий і холодний. Мабуть, відливали, щоб до тями приходив, — плаче 63-річна Наталія Якимчук із міста Сквира на Київщині.
10 жовтня від побоїв помер її син 36-річний Олександр Якимчук. У вбивстві підозрюють 30-річного Джаноглана Назім-огли Аліксерова, місцеві називають його Алі. Він — азербайджанець за національністю. У місті тримає ресторан “Каспій”.
— Близько 11:00 подзвонив Алі. Мовляв, наш Сашко в ресторані п’яний лежить. А ми винні йому 10 тисяч гривень, бо розбив лобове скло на його “Шевролє”, — розповідає Наталія Якимчук. — Сказала, будемо відробляти, якщо так. Десь за годину Алі привіз непритомного сина. Алкоголем від Саші не пахло. З одежі капала вода. Стали перевдягати. У кишенях — дві монети, 10 і 25 копійок. Ні мобільного, ні ключів від хати. Тіло — все синє. А той звір говорить: “Че вы орете? Отлежится и встанет”.
Сашу забрали в реанімацію, підключили до апарата штучного дихання. Лікар одразу сказав, що справи погані. Доки їхали писати заяву в поліцію, він помер. Розтин показав, що були пошкоджені легені, селезінка, нирки, зламані ребра, крововилив у мозок.
Олександр Якимчук — розлучений. У нього лишилася донька 10-річна Юлія. Жив із матір’ю та старшою сестрою Валентиною. Працював продавцем промислових товарів у магазині “Всесвіт”.
Незадовго до смерті Олександра бачили в продуктовому магазині. Пив каву, був тверезий.
— Як Сашко опинився в “Каспії” — ніхто не знає. Ніколи туди не ходив. З Алі особисто знайомий не був. Знав, що є такий, і все, — каже жінка. — Сумніваємось, що то син побив йому машину. Свідків, які могли би щось прояснити — немає. Може, справді, ніхто нічого не бачив чи бояться говорити. Чекаємо результатів експертизи.
Після смерті Олександра Якимчука мешканці Сквири зібрали мітинг. Вимагали виселити звідти всіх азербайджанців. Погрожували спалити ресторан, покарати його власника. У місті два дні чергували поліцейські, щоб люди не вчинили самосуду.
— У Сквиру Алі з дружиною 31-річною Роілою та двома дітьми переїхали 2008-го. Доти винаймали квартиру при школі в селі Тхорівка за 12 кілометрів. Коли перебралися до райцентру, те помешкання використовували як склад, — розповідає місцева. Імені просить не вказувати. — У Тхорівці живуть родичі його дружини. Алі змушував їх тримати баранів, корів, гусей. Тварини робили шкоду на сусідських городах. У фермерському господарстві соняшника знищили на 70 тисяч гривень. Алі допомагав його брат Олім. На роботу привозили безхатьків із Києва. Ті постійно просили їсти в сусідів. Одного наймита посадили на цеп, бо не сподобалось, як плитку клав. Управи на них не було.
Ресторан “Каспій” працював незаконно. Його чотири рази закривали через відсутність дозвільних документів.
— Після вбивства Сашка Олім із цивільною дружиною втекли до Білої Церкви. Там і Роіла. Шукає адвоката чоловікові. У наше село не повернуться, бо люди їх порвуть, — додає жінка.
Джаноглана Назім-огли Аліксерова на два місяці взяли під варту без права внесення застави.
— Він завжди поводився нагло. Казав, що нікого не боїться, бо має “кришу” і гроші. Як треба — відкупиться, — розповідає Володимир, мешканець Сквири.
Середній курс продажу долара зріс до 42,85 гривень, а курс євро знизився до 44,40 гривень.…
Проголосований закон звільняє оборонних постачальників від сплати штрафу у розмірі 7% за затримку поставок зброї…
"Ви можете поставити зарплату хоч сто тисяч, але ви не зможете убезпечити вашого працівника від…
За що українців можуть посадити, Верховна Рада вже ухвалила загалом проєкт закону За що ще…
Що заборонили передавати у спадок у 2025 році Що заборонили передавати у спадок у 2025…
Верховна Рада ухвалила за основу зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо мобілізації. Військовозобов'язані,…