Вагомі аргументи «за» і «проти» в дистанційній освіті. Чого хочуть батьки, вчителі, директори, політики? Ситуація з пандемією змінила не лише погляди на освіту, бізнес – увесь світ став іншим.
Рішення на державному рівні одразу відчули пересічні громадяни, адже будь-яка дрібничка може суттєво вплинути на побутові справи звичайної родини, а надто коли в сім’ї є школярі. Найгарячіші дискусії наразі стосуються здебільшого теми дистанційної освіти, майбутнього дітей.
Важливо, що в політичному секторі останнім часом намагаються приймати рішення про дистанційну освіту з огляду на думки батьків, учителів, директорів шкіл.
В студії каналу «Україна 24» зібралися учасники дискусії, які представили різні сторони медалі у питанні про дистанційну освіту. Головною темою дискусії стало обговорення та внесення ясності: що ж чекати? Що не працює? Як має працювати? Чого не вистачає? Які проблеми та хто їх має вирішити?
Юлія Гришина – народна депутатка, членкиня комітету з питань освіти, науки та інновацій – твердо й аргументовано відстоює позицію впровадження змішаної форми навчання, стверджуючи, що це є вимогою часу, а особливо в ситуації з вірусом.
Ні комітет з питань освіти і науки, ні міністр, ні хто інший з представників, залучених до врегулювання питань освіти, не займають позицію, що навчання має здійснюватися тільки в дистанційній формі, – зазначає Гришина.
А от батько двох дітей, народний депутат України Олексій Гончаренко упевнений, що дистанційній освіті, як єдиній формі навчання, варто сказати «Ні!», навіть у ситуації з пандемією. Він стверджує, що, на жаль, із цим вірусом українцям доведеться жити постійно і карантином цього не змінити.
Натомість, директор київської школи №210 Дмитро Ламза озвучив проблеми з внутрішньої сторони, зазначивши, що дистанційна освіта можлива, але немає чітких і дієвих вказівок зі сторони МОН.
Відбувся хаос, на школи скинули дистанційну освіту. Багато листів [надходило], але вони не давали чітких відповідей нам, керівникам і ми постійно намагалися запитати, що і як робити. Для вчителів важливо, щоб їм все показали, – наголошує Ламза.
А от Олена Бондаренко, співголова ГО «Батьки SOS», говорить: «Ми побачили якою є школа насправді», а також «Якби карантину не було, його треба було б вигадати». Вона переконана: карантин висмикнув із зони комфорту всю систему освіти, що своєю чергою є дуже добре, адже будь-який вихід з комфортної зони веде до позитивних змін, чого конче потребує сучасна система освіти України.
Зокрема за час ефіру виділено ряд проблем, які потребують нагального розв’язку:
Технічне оснащення. Зважаючи на розвиток у сфері технологій, звісно, це питання розв’яжеться органічно, але не швидко. Прийде час, коли комп’ютери стоятимуть у кожній сільській хаті та в міській квартирі, а Інтернет стане буденністю. Однак зараз потрібно діяти, а не чекати, необхідно залучати фінансування.
Навчальні програми. Звісно, ситуація з дистанційним навчанням застала освіту зненацька, але щодо чітких програм і вказівок з МОН — це питання найближчого часу.
Батьки, які працюють. Чи є це проблемою, якщо питання дистанційної освіти не стоїть як питання єдиної форми навчання? Маяк сподівань — це змішана форма навчання.
Відсутність єдиної та надійної бази для дистанційної освіти в Україні. Це питання переважно стосується другого пункту – чіткий план і чіткі вказівки. За ухваленого плану дій для кожного з учасників освітнього процесу, зокрема і для батьків, змішане навчання стане більш реальним і дієвим.
Юлія Гришина зазначає, що в комітеті на порядку денному стоїть питання фінансування окремих регіонів для налагодження інтернет-зв’язку.
Найважливішим меседжем є те, що змішаному навчанню бути, але як це реалізується на практиці, наразі невідомо достеменно. Та більшість запитань озвучено, і над ними працюють фахівці.
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…
Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…
Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…
Ці заходи дозволяють знизити фінансове навантаження та створити умови для комфортного життя навіть у складних…
Кому із пенсіонерів у січні підвищать виплати майже на тисячу гривень Хто із пенсіонерів може…
Від того, чи вдасться знайти компромісне рішення, залежатиме не лише стабільність енергопостачання, а й характер…