Україна вийшла з Угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (СНД). Про це йдеться в указі Володимира Зеленського.
«Відповідно до пункту З частини першої статті 106 Конституції України, керуючись статтею 54 Віденської конвенції про право міжнародних договорів та статтею 8 Угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, постановляю:
1. Вийти з Угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, учиненої 5 грудня 2012 року в м. Ашгабаті», – зазначається в указі.
У другому пункті президент зобов’язує Міністерство закордонних справ України повідомити Виконавчий комітет Співдружності Незалежних Держав про вихід України з цієї угоди.
Зазначимо, що сторони угоди займалися організацією спільних заходів, спрямованих на боротьбу з легалізацією (відмиванням) злочинних доходів і фінансуванням тероризму. За угодою вони звітували Раді глав держав СНД.
Варто додати, що раніше в Кабінеті Міністріві України повідомили, що Угода про міждержавний обмін економічною інформацією, укладена 26 червня 1992 року в Мінську, й Угода про обмін інформацією у сфері зовнішньоекономічної діяльності, укладена 24 вересня 1993 року в Москві, передбачали налагодження обміну між країнами СНД актуальною економічною інформацією та статистичними показниками соціально-економічного становища та іншою інформацією.
“Після аналізу цих угод Мінекономрозвитку та інші зацікавлені органи влади [України] дійшли висновку, що в сучасних реаліях ці угоди вже втратили своє практичне значення і не застосовуються, оскільки вся необхідна і потенційно корисна економічна інформація в повному обсязі розміщена у відкритому доступі на офіційних сайтах органів виконавчої влади України та відповідних міжнародних організацій, членом яких є Україна”, – заявили в міністерстві.
Угода про співробітництво у сфері зовнішньоекономічної діяльності, укладена 15 травня 1992 року в Ташкенті, передбачала, що країни СНД будуть спільно координувати свою політику і співпрацювати у веденні зовнішньоекономічної діяльності з третіми країнами та міжнародними організаціями. Угода також визначала необхідність консультацій між країнами СНД щодо проведення переговорів про членство в інших міжнародних економічних і фінансових організаціях.
“Однак Україна на сьогодні має низку пріоритетних зобов’язань у сфері міжнародної торгівлі як член Світової організації торгівлі, а також у рамках Угоди про асоціацію з ЄС, і низка положень Угоди про співробітництво у сфері зовнішньоекономічної діяльності в рамках СНД суперечить цим зобов’язанням. Для подолання цієї суперечності дія зазначеної угоди припинена для України”, – заявили в міністерстві.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…