У серпні християни східного обряду відзначають Винесення Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього, Преображення Господнє та свято Нерукотворного Образа Господа Ісуса Христа
Кожне з трьох свят має власні традиції, правила, звичаї і заборони. Вони пов’язані не тільки з релігією, але і з природою, кінцем літа та наближенням осені.
Перший Спас — Медовий
Перший Спас, який відзначатимуть християни в 2020 році – Медовий, Маковий або Маковей. Свято припадає на п’ятницю, 14 серпня.
За традицією, з цього дня пасічники починають збирати і святити мед. Крім того, в цей період починається збір маку. Тому з цього часу прийнято готувати різну випічку з маком — пироги, булочки. Віруючі також святять цілющі трави і воду, так що в побуті є й третя назва — Мокрий Спас.
Другий Спас — Яблучний
Друге свято припадає на середу, 19 серпня. У цей день православні відзначають день Преображення Господнього.
Яблучний Спас з часів наших предків залишився першим святом збору врожаю — Святом перших плодів. Що святити на Спаса? За традицією люди несуть до церки яблука, груші, сливи, овочі, мед і колосся пшениці, щоб благословити багатство природи і подякувати за урожай. Цей день символізує настання осені і перетворення природи.
Третій Спас — Горіховий
Завершальний з трьох, Горіховий Спас, приходить в останню суботу літа, 29 серпня. Він має ще кілька імен: Холодний, Хлібний або Малий Спас.
У цей день віруючі відзначають Перенесення Нерукотворного Образу Господнього, а ще дякують природі за дари і урожай, який заготовляють на зиму. До кінця літа дозрівають волоські і лісові горіхи. Їх збирали, святили у церкві, а потім частину з них запасали на зиму, а частину вживали в їжу. І, оскільки добігає кінця сезон збору врожаю, в цей день печуть хліб з свіжозібраного зерна. Одна з важливих традицій свята — сідати ввечері до столу, де повинні бути горіхова настоянка, хліб і пироги.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…