Більшість українців працює фізично, кожен третій отримує на руки 3 тисячі злотих. Витрачають в Польщі, традиційно, незначний відсоток свого заробітку. Коронавірусна криза посилила цю тенденцію.
Про це повідомляє RadioZet, посилаючись на останнє дослідження агенції з працевлаштування Personnel Service.
Більшість українців працює фізично, кожен третій на польському ринку праці отримує на руки 3 тисячі злотих (близько 22 тис. грн). З податками це більше 4 тисячі злотих.
Лише 3% опитаних вказали, що отримують польську «мінімалку» — тобто, 2600 злотих (19 128 грн).
Крім того, часто українські працівники можуть розраховувати на безкоштовне житло, інтернет та транспорт до роботи. За це працедавець зазвичай вираховує з зарплатні не більше 500 злотих.
Щодо сфер зайнятості, то три з чотирьох українців працюють в Польщі фізично, 17% задіяні у сфері послуг, 3% — офісні працівники, 1% зайняті на керівних посадах.
Такий розподіл є похідною від спрощеної процедури зайнятості, яка дозволяє короткочасне працевлаштування в країні максимум на 6 місяців на рік. Тому компаніям у Польщі не вигідно наймати українців на посади, які потребують тривалої зайнятості.
Щодо витрат наші заробітчани дуже заощадливі:
10% зазначає, що їм вдається прожити на 200 злотих на місяць (трохи більше за 1400 грн). 42% кажуть, що вкладаються у суму від 200 до 500 злотих. Тільки кожен третій українець декларує 1000 злотих, як мінімальну суму для місячного проживання в Польщі.
Українці завжди витрачали невеликий відсоток свого заробітку в Польщі, коронавірусна криза посилила цю тенденцію.
Магнітні бурі – це енергетичні викиди, які утворюються в результаті різних вибухів та сплесків на…
Чого очікувати від майбутньої індексації пенсійних виплат Багато пенсіонерів покладають великі надії на майбутню індексацію…
Під час війни доводиться ухвалювати швидкі кардинальні рішення і зміни Голова постійної комісії освіти і…
На ділянці прикордонної служби "Шибени" на Івано-Франківщині військовослужбовці Чернівецького загону затримали двох чоловіків з Полтавської області, які…
Заощаджуйте розумно, вибирайте сучасні технології, які полегшують життя та допомагають раціонально використовувати природні ресурси Енергозбереження…
Ці заходи спрямовані на підвищення ефективності державної допомоги та забезпечення фінансової стабільності пенсіонерів та малозабезпечених…