12 порад, як почуватися добре в спеку

Про харчування та спосіб життя влітку.У природи немає поганої погоди, завжди може бути або зажарко, або захолодно, вітряно, морозно… Але щасливий той, кому все добре.

Отже:

1. Режим харчування – ранково-вечірній, з акцентом на сніданок. Їмо тоді, коли ще прохолодно.

2. Оскільки під час спеки тіло нагрівається, ми більше пітніємо і з потом втрачаємо білки, калій, натрій та водорозчинні вітаміни (С, групи В). Тому вживаємо продукти, багаті калієм на натрієм – вони регулюють роботу серця та нервової системи, запобігають втомлюваності, слабкості, запамороченню:

– овочі в свіжому вигляді, особливо звертаємо увагу на стебла селери;

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

– обов’язково – зелені листові овочі щодня;

– ягоди (багаті поліфенолами, потрібні для кишечника, мозку та судин);

– картопля в “мундирі”, або печена, або картопляний сік (пів склянки);

3. В якості денного перекусу – горіхи.

4. Замість “комплексних обідів” – холодні супи (окрошка на квасі або кефірі, гаспачо, холодний борщ), овочевий салат з айраном.

5. Скільки пити? Орієнтуємося на спрагу, частоту сечовипускання та колір сечі (якщо рідко ходимо в туалет і колір темний, п’ємо більше).

6. Що п’ємо?

– воду чисту;

– воду з нарізаним огірком, м’ятою, імбиром, лимонним соком;

– воду з ягодами та м’ятою;

– квас домашній;

– мінеральну воду.

Всі інші солодкі шипучі і не шипучі промислові напої – не п’ємо! Там багато цукру. Занадто багато цукру.

7. Не вживаємо нічого смаженого взагалі. І копченого також.

Не вживаємо нічого смаженого взагалі. І копченого також

8. Продовжуємо раз-двічі на тиждень харчування по схемі 8:16, тобто харчуємося протягом 8 годин, а 16 не їмо, лише п’ємо воду, каву, чай (без цукру).

9. Вживаємо продукти, які захищають шкіру від зневоднення та пошкодження ультрафіолетом. Це всі продукти, багаті вітаміном С та каротиноїдами (всі жовті, оранжеві та червоні плоди).

10. Каву можна? Можна, але не більше ніж 1-2 чашечки і обов’язково кожну з них запиваємо склянкою води.

11. Спимо в масці на очах, щоб виспатись.

12. Знаходимо хороші моменти щодня і якомога частіше.

Оля

Recent Posts

Українські дипломати в ІКАО порушили питання про системні авіаційні злочини Кремля, глушіння GPS та загрозу для світового неба

Москва продовжує свідомо та планомірно руйнувати систему міжнародної безпеки, перетворившись на державу-терориста не лише на…

2 дні ago

Сеанс миттєвої карми. Окупанти з «Минпромторгу» зібралися «пилити» бюджет, але поспішно втекли з наради після однієї згадки про ЗСУ

Чергова спроба легітимізації окупаційної влади та розподілу фінансових потоків на тимчасово окупованих територіях Запорізької області…

3 дні ago

Свої завжди чекають

#СвоїЗавждиЧекають Є місця, куди хочеться повернутися.Є люди, які не забувають.Є побратими й посестри, які пам’ятають…

3 дні ago

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+, в елітні підрозділи? Куди звернутись, аби не просто поновитись…

4 дні ago

Зупинили штурм

У цивільному житті «Кощей» працював вантажником. Будував плани на майбутнє та жив мирним життям. Але…

5 днів ago

СБУ перехопила російський документ, який заперечує удар українських БПЛА по автобусу з громадянами Білорусі у Брянській області рф

Служба безпеки України перехопила офіційний російський документ, який заперечує причетність України до удару по автобусу…

1 тиждень ago