Зареєстрований законопроєкт є альтернативним до проєкту закону президента, у якому пропонується підвищити мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень.
Розмір мінімальної заробітної плати як основної державної соціальної гарантії має бути не нижче розміру фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Про це йдеться у законопроєкті №3963-1, зареєстрованому у Верховній Раді 18 серпня.
Також, розмір мінімальної зарплатні має визначатися з урахуванням сімейної складової та не нижче ніж 60% від середньої заробітної плати. Зараз же, за законопроєктом, затверджений розмір мінімальної заробітної плати станом на червень 2020 року становить лише 40,8% середньої заробітної плати.
Відповідно, з 1 вересня мінімалку пропонується встановити на рівні 7500 гривень.
Проєктом також пропонується забезпечити з 1 вересня 2020 року підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери для забезпечення збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника 1 тарифного розряду цієї Єдиної тарифної сітки та мінімальної заробітної плати.
Зазначимо, що законопроєкт №3963-1 є альтернативою до проєкту Закону №3963, автором якого є президент України Володимир Зеленський. У ньому пропонується з 1 вересня підвищити мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень.
Напередодні глава Нацбанку України оцінив наслідки підвищення мінімальної зарплати.
До відома, в Україні планують підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень. Глава Мінфіну уточнив, що ресурс та доцільність для підвищення мінімальної заробітної плати є.
Як повідомлялося, 7 серпня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати до рівня 5 тис. грн цього року.
Дотримання податкових вимог — це не лише зобов'язання, а й спосіб уникнути правових та фінансових…
Служба безпеки затримала настоятеля одного із храмів Харківської єпархії УПЦ (МП), який підозрюється у роботі…
У грудні 2024 року очікуються магнітні бурі, які можуть вплинути на здоров’я людини. Сильні бурі:…
Відмова від отримання повістки може спричинити певні юридичні наслідки, і важливо розуміти, що дії, пов'язані…
У регіонах з можливою ожеледицею водіям та пішоходам слід дотримуватися особливої обережності. Також варто враховувати…
В умовах війни важливо розуміти, що захист країни — це спільне завдання, яке потребує зусиль…