Волинські хірурги вперше зважилися на ризикований крок: пересадити орган реципієнту, у якого група крові – не така, як у донора.
18-річна дівчина хворіла на вроджену ваду сечової системи. Чотири місяці тому її нирки перестали виконувати свою основну функцію — фільтрувати кров, тож пацієнтка почала проходити сеанси гемодіалізу. А от 32-річний чоловік на нирково-замісній терапії перебуває вже 4,5 року. Його діагноз — «хронічний гломерулонефрит». У нирках є системи капілярів, які утворюють клубочки, що власне й відповідають за «очищення» крові. Їх ураження нерідко призводить до ниркової недостатності…
«Діана проходила лікування у Києві, Львові, Луцьку — весь час по лікарнях. З кінця квітня їй почали проводити гемодіаліз. Але що це за життя, тим більше у такому юному віці? На сеанси треба було їздити через день. Тож вихід був один — пересадка нирки, — розповіла „ВЗ“ мама пацієнтки, 43-річна Ольга Оксенюк. — З Facebook дізналася, що у Ковельському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні працює молода команда талановитих хірургів, які проводять такі трансплантації. Хто стане родинним донором для нирки — питання не стояло. Звісно ж, я! Нестерпно було бачити, як мучиться моя „кровинка“… Здали з донькою багато аналізів на сумісність. На щастя, мій орган їй підійшов. Після операції почуваюся добре. А Діану взагалі не впізнати — активна, сміється. Навіть на обличчі змінилася!».
Як розповів «ВЗ» лікар-хірург Ковельського МТМО Андрій Павлусик, останню трансплантацію нирки у медзакладі провели ще на початку березня. Тоді орган 38-річному реципієнту, який сім років страждав від ниркової недостатності, також пересадили від родинного донора. Мама фактично врятувала життя своєму синові, адже рівень креатиніну у нього у 6−10 разів перевищував норму.
Після запровадження карантину планові хірургічні втручання опинилися під забороною. А відновити операції з пересадки органів ковельські хірурги змогли лише після того, як райцентр потрапив до «зеленої» зони, тобто з 31 липня. «Проте трансплантація — надзвичайно складне оперативне втручання, якому передує тривала підготовка», — пояснює лікар. Відтак обидві пересадки провели лише через місяць.
Донором для 32-річного пацієнта став його 59-річний батько. Як зазначають лікарі, верхня вікова межа для донорства органів — 65 років.
Крім Андрія Павлусика, до операційної бригади ввійшли ще два хірурги — Олександр Голуб та Іван Петрук, а також два анестезіологи — Тетяна Приходько і Руслан Антонюк.
У випадку з пацієнтом — молодим чоловіком — ситуація ускладнювалася тим, що у його батька інша група крові. У реципієнта — ІV, а у донора — ІІ. На такий крок — пересадити орган від донора з іншою групою крові — волинські хірурги зважилися вперше.
Обидві операції пройшли успішно. І реципієнти, і донори (всі — жителі Волинської області) йдуть на поправку та потроху готуються до виписки. Щоб їхня імунна система не відторгла трансплантату, пацієнти до кінця життя змушені приймати імуносупресивні препарати. А от їхнім батькам лікарі рекомендують обмежити споживання солі і ще певний час уникати значних фізичних навантажень. Інших застережень немає. «Є люди, у яких одна нирка не працює, але вони про це не знають — живуть, як всі», — каже Андрій Павлусик.
У ПФУ терміново попередили - бажаєте отримати пенсію, оформлюйте довіреність У ПФУ терміново попередили -…
Українці, які мають авто, одержали важливі попередження. Значних змін у страхуванні автотранспортних засобів буде реалізовано…
За якими правилами призначатимуть нові пенсійні виплати За якими правилами призначатимуть нові пенсійні виплати В…
Серед причин — зарплата, великий обсяг паперової роботи та токсичні колективи. Освітня омбудсменка Надія Лещик…
Українцям показали, як тепер різняться ціни на страховку для власників авто різного віку На цену…
Репетиторство може бути ефективним, адже забезпечує прогрес, який у середньому дорівнює пʼяти додатковим місяцям навчання.…