У Білому домі пояснили, коли почнуть використовувати ленд-ліз
Наразі США зосереджені на наданні Україні безоплатної військової допомоги — треба використати виділені Конгресом $40 млрд, після цього запрацює ленд-ліз.
Про це повідомляє “Голос Америки”.
Програма ленд-лізу передбачає повернення коштів за отриману техніку, тоді як інші програми — Ініціатива сприяння безпеці в Україні та Програма президентських повноважень — не передбачають повернення коштів. Останні постачання американської зброї Україні були саме за безоплатними програмами. Адміністрація Байдена повинна витратити пакет на $40 млрд до кінця фіскального року, що настане наприкінці вересня.
Координатор Ради з нацбезпеки США і стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що Адміністрація президента все ще розглядає повноваження, які надає ленд-ліз. При цьому він нагадав, що минулого тижня Байден підписав виділення нового пакета військової допомоги Україні на $400 млн.
“Ми вже маємо багато повноважень, і ми їх використовуємо”, — додав посадовець.
Нагадаємо, закон про ленд-ліз, серед іншого, розширює повноваження президента США в угодах щодо постачання військової допомоги Україні. Фактично, дозволяє віддавати в борг або в лізинг військове обладнання за спрощеними процедурами експортного контролю.
Він дозволяє Білому дому надавати Україні зброю, техніку, боєприпаси та продукцію подвійного призначення за пришвидшеною процедурою, тобто не чекаючи на спеціальне виділення коштів для цього Конгресом США.
Востаннє програма ленд-лізу діяла під час Другої світової війни, коли американську військову допомогу постачали супротивникам нацистської Німеччини, насамперед Великій Британії та СРСР.
Шукайте деталі в групі Facebook