У Міністерстві охорони здоров’я України внесли до протоколу лікування COVID-19 використання реконвалесцентної плазми з крові перехворілих коронавірусом.
Мова йде про так звану “антиковідну” плазму, яка містить високі титри антитіл класу IgG проти коронавірусу SARS-CoV-2. Про це повідомляється у наказі МОЗ України від 11.11.2020 № 2583 “Про внесення змін до протоколу „Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)”. Згідно з новим протоколом МОЗ оптимальним є введення плазми на початку захворювання (до появи антитіл у хворого).
Найбільш ефективно – в перші 72 години від появи перших клінічних симптомів. Реконвалесцентна плазма може бути також використана для раннього специфічного лікування COVID-19 лише для пацієнтів, які мають лабораторно підтверджений SARS-CoV-2, тяжкий або критичний перебіг захворювання, а також мають можливі фактори прогресування до тяжкого або критичного стану.
Зазначимо, що в українських службах крові поки що не знають, що і як мають робити з реконвалесцентною плазмою.
13 січня, в понеділок, в Україні очікуються сніг, мокрий сніг та невеликий "мінус". Про це…
На українських водіїв за кордоном чекають складні часи - чого варто остерігатися З 2025 року…
За православними заповітами та езотеричними правилами деякі речі краще залишити при собі. Під час похорону…
В українському суспільстві прийнято підсміюватися над низькими зарплатами вчителів і науковців, проте нічого не робити,…
Більше половини українських вчителів перебувають у стані професійного вигорання, адже мають надмірне навантаження. Педагоги витрачають…
Колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав українців бути готовими. Можливе коригування призовного віку в…