Дотримання дистанції та миття рук не зменшить ризик поширення COVID-19 у школах

Відчинені вікна зможуть збільшити протяг у класних кімнатах, що допоможе розріджувати частинки вірусу, які висять у повітрі.

Через нестабільну ситуацію із пандемією уряди багатьох країн не можуть ухвалити правильне рішення щодо роботи закладів освіти. За словами лікарів, коронавірус, на відміну від інших респіраторних вірусів, має менш негативний вплив на організм дітей, ніж дорослих. Проте фактичні дані й досі не дають можливості зробити чіткі висновки щодо захворюваності COVID-19 у дітей, пише британська газета The Guardian. Результати попередніх досліджень вказували на те, що діти здебільшого хворіли на COVID-19 безсимптомно. Статистика захворювань серед дітей на коронавірус у різних країнах: національне опитування в Іспанії виявило меншу поширеність вірусу серед дітей віком до 10 років, у порівнянні зі старшим шкільним віком та дорослими; дослідження Управління національної статистики Великої Британії показало, що інфікування на COVID-19 в Англії були найвищими серед підлітків старшого віку та дорослого населення; більшість випадків захворювань в освітніх закладах Англії стосувалися саме шкільного персоналу, а не учнів. Статистичні дані показують, що, на відміну від інших професій, кількість випадків COVID-19 була більшою серед вчителів. Під час другої хвилі пандемії в Англії школи вирішили залишити відчиненими, оскільки їх закриття призвело б до погіршення рівня освіти. Ще на початку пандемії уряди країн акцентували увагу на необхідності постійно мити руки та дезінфікувати поверхню. Однак такий підхід не завжди може вберегти від інфікування, адже вірус знаходить безліч інших шляхів для поширення.

Науковці вважають, що ризик захворіти на COVID-19 повітряно-крапельним шляхом вищий, ніж через непродезінфіковані поверхні. Крім того, серйозну небезпеку становить безсимптомний перебіг хвороби, адже в таких випадках люди стають джерелом інфекції, навіть не усвідомлюючи цього. Попри те що заклади освіти застосовують всі належні протиепідеміологічні заходи, інші інструменти для запобігання поширенню хвороби використовуються у недостатній кількості.

Оля

Recent Posts

Життя чоловіків не буде колишнім: опубліковано нові обов’язки для кожного

Новий закон про мобілізацію, який стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, встановлює низку…

38 хв. ago

Ураганний вітер, грози та спека: синоптики попередили про погоду у понеділок

Прогноз погоди в Україні на 29 квітня віщує змінну картину природних явищ, і тому українцям…

2 години ago

Такого ще не було: у ТЦК раптово припинили прийом документів

Війна в Україні триває третій рік, і весь цей час відбувається активна мобілізація військовозобов'язаних чоловіків.…

11 години ago

Вже з травня: розпочнеться масова конфіскація машин – хто з водіїв залишиться без своєї “ластівки”

Уже в травні у водіїв почнуть вилучати авто для ЗСУ Як уже повідомлялось раніше, що…

14 години ago

Вимога носити шкільну форму: відомий освітянин гостро висловив свою думку

Зокрема дав пораду, як встановлювати дрескод у навчальних закладах Колишній очільник Українського центру оцінювання якості…

16 години ago

Повісток від ТЦК більше не буде: інструкція, як законно захиститися від військкомів – доступно кожному

Нові правила прийому в армію включають цікавий алгоритм, який дозволяє кандидатам вибирати посади і військові…

17 години ago