facebook

Автоматичне нарахування пенсій: як підтвердити свій стаж

Новим законом передбачається призначення пенсії через особистий електронний кабінет на вебпорталі ПФУ.

Пише – джерело.

Україні запускають повноцінну роботу електронних трудових книжок. Відповідний законопроект №3623 Верховна рада схвалила в другому читанні. За документ проголосували 265 народних депутата. Закон спрощує доступ до інформації про трудовий стаж, а це означає, що пенсії будуть нараховуватися автоматично. Передбачається призначення пенсії через особистий електронний кабінет на вебпортале е-послуг Пенсійного фонду. Це можна буде зробити без заяви особи.

Згідно з документом, Реєстр застрахованих осіб формує і веде Пенсійний фонд. Включення ПФУ в реєстр застрахованих осіб відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників має відбутися протягом п’яти років з дня набрання чинності цим законом. Відомості подаватимуть страхувальники або застраховані особи. Якщо в системі будуть відсутні дані про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, територіальний орган ПФУ зобов’язаний інформувати застраховану особу про це і про необхідність їх надання.

Як довести наявність стажу без трудової книжки

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

-За відсутності у людини трудової книжки, а також в тих випадках, коли в ній відсутні необхідні записи або містяться неправильні дані про періоди роботи, стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

-Якщо письмові докази трудової діяльності не збереглися, підтвердження стажу проводиться органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Які документи можуть бути доказом трудового стажу

-довідки підприємства;

-виписки з наказів;

-особові рахунки і відомості на видачу зарплати;

-посвідчення і характеристики з місця роботи;

-трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання;

-інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

Як писав Главком, із січня в Україні було проведено перерахунок пенсій тим, хто досяг 65-річного віку і виконав вимоги за страховим стажем. Однак працюючих пенсіонерів таке нововведення не торкнулося.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...