За указом Путіна українці більше не можуть володіти землею в Криму
Від 20 березня, в анексованому Криму набув чинності указ президента Росії Володимира Путіна про заборону володіти землею іноземним громадянам.
Указ Путін підписав рік тому, 20 березня 2020 року.
Згідно з документом, обмеження ввели в 19 з 25 муніципальних утвореннях, зокрема в Євпаторії, Керчі, Ялті, Судаку. Винятки — землі в Сімферополі, Джанкої, Красноперекопську, Білогірському, Червоногвардійському та Першотравневому районах.
Згідно з даними «УНІАН», станом на квітень 2020 року понад 11 тисяч таких ділянок у Криму належали українцям.
Якщо українці не передали права на землю у встановлені терміни, таке майно за рішенням суду окупаційна влада вилучатиме. Отриману суму від продажу чужої землі росіяни передаватимуть державі або міській владі.
Відповідь української влади
Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив нам, що указ президента РФ є юридично нікчемним і не матиме правових наслідків для України. За його словами, після повернення Криму Україні права законних власників на землю поновлять.
«Заборона володіти землею в більшості районів Криму йде в річищі російської політики утисків, дискримінації та витіснення громадян України з тимчасово окупованого півострова. В найгірших традиціях своїх історичних попередників керівництво Росії фактично продовжує зросійщувати Крим», — заявив він.
Ніколенко також додав, що Росія вкотре нехтує основоположними нормами й принципами права, зокрема й міжнародного. Запевняє, що такі дії не залишаться без належної оцінки міжнародної спільноти.
«Позбавлення українців права власності на земельні ділянки в Криму буде у фокусі уваги Кримської платформи та її інавгураційного саміту цьогоріч», — додав він.
Шукайте деталі в групі Facebook