facebook

«Мій тато — алкоголік» — як шкільний твір допоміг одній родині

Преслі Скотт провела далеко не один день свого дитинства, підбираючи порожні банки з-під пива та викидаючи їх у смітник, після того, як батько засинав на дивані.

Тож у грудні, коли вчитель англійської мови попросив учнів 10-го класу написати есе про те, що змінило їхнє життя, дівчина одразу знала, якою буде її тема.

Ми публікуємо переклад статті, написаної Кеті Фрі для The Washington Post, про те, як есе дівчинки про алкоголізм її батька поширилося у мережі та вплинуло на їхні стосунки.

16-річна Преслі сиділа перед комп’ютером у своєму будинку в Фармінгтоні, недалеко від Солт-Лейк-Сіті, і писала про те, про що ніколи нікому не говорила.

«Скільки я пам’ятаю, мій тато був алкоголіком», — писала вона. «Я пам’ятаю, як ми ходили на вечірки з татом, який віз нас тільки туди, а мама завжди була тією, хто віз нас додому. Я знала, що мій тато буде однією людиною, коли ми приїдемо на вечірку, і зовсім іншою, — коли ми підемо».

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вона продовжила свою розповідь на три сторінки, докладно описуючи біль, який відчула після розлучення батьків — здебільшого через залежність її батька, — і те, як він нарешті звернувся в рехаб після того, як одного дня він п’яний за кермом врізався в іншу машину. Поранені були, але без серйозних наслідків. Це був сигнал тривоги.

«Мій тато ніколи не став би тверезим без [аварії]», — написала вона. «Йому довелося впасти на дно, перш ніж він зміг отримати необхідну допомогу».

Учитель Преслі поставив їй відмітку «А», а батькові переказав, що дівчинка написала дещо дуже сильне, але не розкрила йому теми твору. Преслі також сказала своєму татові, що її вчитель був вражений есе.

Її батько, 47-річний Кейсі Скотт, колишній репортер телевізійних новин, який зараз щотижня веде подкаст про залежність «Проєкт Відновлення», запитав Преслі, чи зможе він прочитати написане нею.

«Він попросив його прочитати, але мені було цікаво, як він відреагує», — сказала Преслі. «Тож я відкладала це, як могла».

У лютому, коли вона нарешті подарувала батькові копію есе, він заплакав, читаючи його.

«Це було настільки реально — мені довелося відійти, щоб зібратися зі своїми думками», — сказав Скотт. «І тоді я подумав: «Це те, що потрібно кожному почути».

Тож 19 лютого він прочитав есе своєї дочки у своєму подкасті та опублікував емоційне відео на кількох сайтах, включаючи Facebook. Це отримало широкий резонанс.

За його словами, станом на середину квітня відео було переглянуто понад 4 мільйони разів.

«Я не був готовий прочитати цей лист, але я знав, що повинен», — сказав Скотт. «У залежності, на залежного витрачається багато енергії та любові. Але ви не усвідомлюєте наслідків тих нівечень, яких завдаєте вашим друзям та родині протягом вашої залежності. Їхню історію не чує ніхто».

«Я знав, що мені потрібно змінити це за допомогою есе Преслі», — додав він.

За його словами, любов-ненависть Кейсі Скотта до алкоголю почалася, коли він навчався в середній школі в Огдені, штат Юта.

«Мені було 14 років, і як і більшості підлітків, мені було цікаво», — сказав Скотт. «Я ховався на вечірках батьків, щоб випити або поекспериментувати з алкоголем із деякими старшими дітьми. Досить скоро це стало звичайною частиною мого життя».

Він розповів, що алкоголь став великою частиною його життя, він не контролював пияцтво.

Близько трьох років тому, за його словами, «все це відбулося».

3 вересня 2018 року Скотт врізався в іншу автівку, після того як цілий день грав у гольф та пив. За його словами, він збирався забрати Преслі та двох молодших дітей з будинку їхньої матері.

«Хтось тягнувся переді мною, і я різко повернувся і вдарив автівку, в якій їхала родина», — розповів він. «На щастя, вони не постраждали серйозно. Я не мав зловмисних намірів, але це було найзловмисніше, що я міг зробити. Я щодня думаю про цю сім’ю».

Скотт був заарештований і відправлений до в’язниці округу Девіс за обвинуваченням у кермуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, вживання алкоголю в транспортному засобі та неналежним користуванням смугою руху. Через два місяці він визнав свою провину за звинуваченнями і був засуджений до року умовно.

За його словами, його звільнили з роботи на телебаченні після того, як ця історія потрапила в місцеві заголовки, і він відчував глибокий сором за те, що його родина була втягнута в це.

Преслі пригадала, що її батько спочатку збрехав їй і сказав, що його збив гольф-кар, намагаючись пояснити розбитий ніс.

«Але я знала правду», — сказала вона. «У той день, коли це сталося, я цілий день відчувала нудоту. Я знала, що щось не так, і, нарешті, мама сказала мені про це. Він попросив її приїхати за ним до в’язниці».

Скотт негайно вирішив записати себе на шеститижневу програму реабілітації.

«Я роками укладав «угоди з дияволом» і обіцяв Богові, і нічого з того не дотримувався», — сказав він.

«Під час реабілітації я сидів у кімнаті з 200 людьми, які були такими ж, як я», — сказав Скотт. “Вперше я побачив обличчя наркоманії: студенти, мами, перевізники пошти, хлопець, який допомагає вам у продуктовому магазині. Це були всі, кого ви могли собі уявити».

Саме під час перебування у реабілітаційній установі він придумав ідею для свого подкасту, сказав він.

Його дочка сприйняла ідею з ентузіазмом.

«Коли я побачила його на реабілітації, він настільки відрізнявся від того, яким був раніше», — сказала Преслі. «Раніше він багато спав, і у нас не було нормального контакту, коли він пив. Я справді пишалася ним, коли він звернувся по допомогу».

Однак попереду були важкі дні, сказала вона. У своєму есе вона відверто писала про підйоми та падіння у спілкування зі своїм татом після того, як він покинув оздоровчий центр. Як дитина алкоголіка, вона була змушена швидко дорослішати.

«Одного разу ми всі сиділи у вітальні на сімейній зустрічі», — написала Преслі. «Мій тато сказав: «Я багато пережив і пройшов через це, діти, і з нами все буде добре». Це мене розлютило, і я відповіла: «Справді, тату? Ти думаєш, ти єдиний, кому довелося важко?»

За її словами, батько прийняв її слова близько до серця, і вони, зрештою, провели кілька щирих розмов про те, що довелося пройти родині через нього.

Але, за його словами, лише тоді, коли він прочитав есе Преслі, він по-справжньому зрозумів це.

«Її есе дало голос поколінню дітей, які виросли з залежними батьками», — сказав він. «Її слова допомогли цим дітям зрозуміти, що вони не такі вже й самі. Це справді сімейна хвороба, і нам потрібно налягати на одужання так само».

У соціальних мережах люди позитивно відгукувалися на цю історію.

«Я вже доросла людина, але я теж відношусь до того, що ваша дочка сказала у своєму листі до вас. Я виросла з татом, який був алкоголіком», — написала одна жінка у Facebook.

«Я вражена твоєю дочкою та її прощенням та любов’ю, попри те, що вона пережила», — написала інша.

«Моя сім’я пережила те саме, а мій чоловік тверезий вже понад 9 років, і зараз набагато краще», — писала інша.

Скотт сказав, що отримав незліченну кількість особистих повідомлень.

«Багато людей писали мені, кажучи: «Я — дочка з листа вашої дочки» або «Я був вами в цьому есе», — каже Скотт.

Преслі каже, що, хоча вона здивована і вдячна за відповідь, вона більше вдячна за інше: Її батько був тверезим уже більше двох років.

«Мій тато зараз як мій найкращий друг, і я можу говорити з ним про що завгодно», — сказала вона. «Зараз я набагато щасливіша, і я рада створити нові спогади».

«Я кажу всім, що хотів би, щоб мої діти ніколи не переживали ці жахи, але вони будуть через це більш чуйними і люблячими», — сказав він.

«Без алкоголю моє життя в 100 разів складніше», — сказав Скотт. «Але воно також у 1000 разів краще».

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...