facebook

Кравчук: Путін хоче позбавити Україну незалежності

Лідер України Володимир Зеленський проявив сміливість у запрошенні глави Росії Володимира Путіна, висловивши готовність зустрітися в будь-якій точці Донбасу. Росія ж хоче позбавити Україну незалежності і суверенітету, але не готова до нового вторгнення.

Таку думку в розмові з OBOZREVATEL висловив перший президент України і глава української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук.

Росія не нападатиме знову?

Поки що тільки в розмовах, а фактично ніяких ознак широкої агресії немає. Є тільки одна ознака, яка називається нагромадження військ. Але, як кажуть професіонали, зокрема і військові, ці війська накопичувалися і зараз накопичуються в зв’язку з маневрами, які мають відбуватися, – навчаннями. В Україні немає підстав відразу вживати заходів щодо мобілізаційної готовності.

Є різні думки. Вчора була відповідь кризової групи Європейського Союзу з цього питання. Вона сказала, що напад Росії на Україну або її широка агресія щодо України малоймовірна. В Україні є люди, які вважають, що Росія може відновити агресію, розширивши її, однак такі дії наявні і зараз. Є і такі, які заявляють – ні, РФ не готова і не має таких можливостей. Я не буду їх аналізувати, я не буду їх засуджувати і сприймати як щось таке, що є абсолютно реальним.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Ніхто не може сьогодні сказати, які плани має Росія зараз. Якщо говорити загалом про наміри РФ, то вони стосовно України агресивні. Росія, її чиновники, Путін не раз зазначали, що Україна держава неперспективна, що вона не має майбутнього. Ми маємо точні інформаційні матеріали про те, що вони хотіли б Україну позбавити незалежності й суверенітету. Але говорити, що це може відбутися завтра чи післязавтра, мабуть, ніхто не зможе.

Сміливий Зеленський і Путін без плану дій

Зеленський заявив, що він готовий до такої зустрічі в будь-який час і в будь-якій точці українського Донбасу. Я вже бачу, що журналісти дуже часто не розуміють, що сьогодні весь Донбас український. І коли Зеленський таке говорив, то мав на увазі і Донецьк, і Луганськ, які сьогодні не контролюються Україною. Він проявив сміливість.

Тепер м’яч на стороні Росії, Путіна. Відповіді немає. Я аналізую ситуацію в Росії, там також немає єдиної позиції. Є критика звернення Зеленського, і немає точної відповіді на пропозицію. Є спокійні аналізи, але це має бути офіційна відповідь. Тому ніхто не знає, чи буде така зустріч чи ні.

Очевидно, що Путін не ухвалив рішення. У нього також є запрошення до президента США Джо Байдена. Але ще такої абсолютно конкретної відповіді і пану Байдену немає. З’явилися дані, що доручено було готувати таку зустріч, а потім ця інформація була скасована. Тобто і президенту Байдену, і Зеленському не відповіли. Я думаю, що Путін не готовий зараз давати такі відповіді, тому що він, мабуть, не має точної і ясної позиції, як діятиме Росія завтра, післязавтра тощо

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...