Categories: Наука

Вчені назвали тривожну ознаку, що може вказувати на швидку загибель

Труднощі під час вдягання або вставання зі стільця після 65 років можуть стати першою тривожною ознакою того, що людину чекає швидка смерть. Такі погіршення рухових функцій починаються приблизно за 4-7 років до летального результату.

Це під час довготривалого вивчення станів людей і причин їхньої смерті з’ясували французькі та британські вчені. Результати наукової роботи опубліковано в спеціалізованому журналі The BMJ.

Йдеться про дослідження Whitehall II, яке стартувало ще в 1985 році й спершу тривало до 1988-го. Його ініціатори поставили собі за мету вивчити вплив біологічних, соціальних і поведінкових факторів на стан здоров’я людини в довгостроковій перспективі.

Тоді в науковому експерименті взяли участь 6000 добровольців, яким було 35-55 років. Вчені зібрали необхідні дані й повернулися до них через багато років.

Далі, в 2007-2016 роках, учасники проходили різні завдання, під час яких близько трьох разів вивчалася оцінка показників їхніх рухових функцій: швидкість ходьби, час підйому зі стільця і сила хвату. А також збиралися дані про функціонування і труднощі в цьому, з якими люди зіштовхувалися у повсякденному житті. Серед них: одягання, приготування їжі, користування туалетом, похід у магазин.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Випадки смерті в цій групі випробовуваних реєстрували до жовтня 2019 року, незалежно від причин летального результату.

У підсумку вчені з’ясували, що з підвищеним ризиком смертності була пов’язана слабка рухова функція: на 22% для швидкості ходьби, 15% – сили хвату, 14% – часу підйому зі стільця.

Тоді як труднощі з повсякденною діяльністю підвищували ризик смерті вже на 30%. Наприклад, у померлих учасників ще за 10 років до смерті відзначалися гірші показники щодо часу підйому зі стільця, ніж у тих, хто продовжував жити. Самооцінка рухового функціонування була гіршою за 7 років до смерті, більше труднощів у повсякденному житті у людей спостерігалося за чотири роки до того, як вони померли.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені під час різних досліджень дійшли висновку, що розвиток творчих здібностей може стати ключем до здорового старіння та довголіття. Серед таких фахівці назвали спів, образотворче мистецтво й гру в театрі.

Саша

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

5 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

7 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

8 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

8 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

9 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

10 години ago