Categories: Релігія

Медовий Спас 2021: що потрібно обов’язково зробити до Маковія

Медовий Спас, або Маковія, українці відзначатимуть вже 14 серпня. У церковному православному календарі в цей день святкується Походження чесних древ Животворящого Хреста Господнього, а також вшановується пам’ять братів Маккавеїв, які прийняли мученицьку смерть за віру – звідси і пішла друга назва свята.

Традиції і прикмети на Маковія, що можна і не можна робити в цей день, а що потрібно встигнути зробити до свята – пише РБК-Україна.

Що потрібно обов’язково встигнути зробити до Маковія

З 14 серпня починається Успенський піст (він триває до 28-го числа), який за важливістю прирівнюється до великого. Тому важливо приготуватися до суворих обмежень, не переїдати, щоб не було проблем зі здоров’ям.

Напередодні свята бджолярі збирають мед, стільники і 14-го числа несуть їх до церкви для освячення.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

На Медовий Спас прийнято пекти медові пряники, коржі. У них можна додавати мак, який якраз дозріває до цього часу.

Напередодні потрібно обов’язково поприбирати в будинку, випрати, так як 14 серпня працювати не можна.

Що заведено святити на Маковея

У цей день святять воду, мед і мак з нового врожаю, овочі та фрукти з нового врожаю. Вважається, що мед в цей день стає цілющим.

Також святять спеціальні букети, в які вплітають дозрілі коробочки маку, квіти, м’яту, інші рослини. Після чого такі букети стають оберегами в будинку на цілий рік.

Торішній букет не можна викидати, його спалюють.

Прикмети на Медовий Спас

З першою ложкою освяченого меду потрібно загадувати бажання.

Перелітні птахи залишають свої гнізда і відлітають на південь – ночі будуть ставати холодніше.

Медовий Спас непередбачуваний – погода може бути абсолютно будь-якою. З цього приводу кажуть «У першого Спаса всього в запасі».

Що заборонено робити на Маковія

Працювати, займатися домашніми справами (шити, прибирати, прати).

Сваритися і бажати іншим зла.

Влаштовувати галасливі застілля, голосно говорити, лаятися.

Вживати заборонену в Успенський піст їжу.

Саша

Recent Posts

⚡️ Повернувся в стрій, щоб знищувати ворога

Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…

5 днів ago

Ти пішов у СЗЧ.

Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…

1 тиждень ago

⚡️ Стань частиною 5 штурмової бригади!

Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…

1 тиждень ago

Твоя підготовка — твоя перевага! 👊🇺🇦

Ми не просто тримаємо оборону — ми стаємо майстрами своєї справи. Кожен вибух на полігоні,…

2 тижні ago

Рублі, Медведчук і Верба: чи готується інформаційний ґрунт для заходу рф в Івано-Франківськ?

Скандал із блогеркою Юлією Вербою, яка разом зі своїм обранцем “пожартувала”, залишивши офіціанту чайові російськими…

2 тижні ago

Там, де поруч із дитиною смерть, хтось не виконав свій обов’язок

На початку грудня, після поїздки до шелтера «Місто добра», я сказав прямо: жодних відписок і…

2 тижні ago