Йдеться про медичних працівників, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю «Медсестринство». Нині вони без участі лікаря робити щеплення не можуть.
У МОЗ зазначають що така практика поширена у світі і дозволить розвантажити медперсонал. Зазначають, що відповідні зміни до наказу від 2011 року вже підготували й нині їх оприлюднили для громадського обговорення.
Водночас зміни нададуть можливість медичній сестрі чи брату проводити профілактичні щеплення без залучення лікаря. У МОЗ наголошують, що це особливо актуально в період пандемії COVID-19 та сезон грипу, коли завантаженість медперсоналу дуже висока.
До здійснення щеплень будуть допущені медсестри та медбрати, які пройдуть спеціальну підготовку з проведення щеплень і навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину (тяжка алергічна реакція, втрата свідомості тощо).
Також за пацієнтом залишатиметься право вибору — погодитися на консультацію та вакцинацію без залучення лікаря чи звернутися все ж до нього.
Водночас у МОЗ визначили перелік станів та ситуацій, при яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим.
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…