facebook

Польща взялася масово перевіряти українців, які отримують виплати і повертаються додому: деталі

Майже кожен п’ятий українець у Польщі втратив право на отримання грошових допомог через порушення умов перебування у країні.

У Польщі біженцям з України, які виїхали з країни на понад 30 днів, масово скасовують виплати грошових допомог в межах програм “500+” або “Сімейний капітал опікунський”.

Про це пише prawo.pl.

Зазначається, що ZUS, на підставі даних прикордонної служби, перевіряє осіб, які виїздять з Польщі на понад місяць, і скасовують таким біженцям виплати соціальних допомог за програмами “500+” або “Сімейний капітал опікунський”.

Так, після моніторингу понад 80 тисяч громадян України залишилися без виплат внаслідок тривалого виїзду з Польщі.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

ZUS нагадує, що підставою для проведення перевірок та призупинення виплат допомоги громадянам України є:

дані з реєстру прикордонної служби,
інформація від самих отримувачів про виникнення обставин, що призводять до втрати права на виплати,
інформація від третіх осіб про виїзд громадянина України з Польщі довше ніж на 30 днів;
виклик громадян України до ZUS на особисту явку для надання доказів, що підтверджують проживання в Польщі (мають з’явитися протягом трьох днів).
За даними польських прикордонників, за 24 жовтня з Польщі виїхало до України 21,5 тис. осіб.

Тим часом українські біженці все активніше відкривають власний бізнес у Польщі – за 8 місяців їх стало більше на понад 2 тисячі. Українські підприємці найчастіше організовують діяльність у ІТ-сфері, логістиці, індустрії краси. Також українці йдуть на роботу в будівництві, агросекторі, автосервісі.

Нагадаємо, наразі у Польщі працюють над законопроєктом, який передбачає, що не тільки прикордонна служба, а й ZUS та інші муніципальні установи отримають доступ до інформації про дати кожного в’їзду та виїзду українських біженців з Польщі. Пояснюють зміни тим, що це допоможе запобігти випадкам незаконного отримання соціальних допомог, наприклад, коли особи вже виїхали з Польщі.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...