facebook

“Не можна змушувати”: Шкарлет розповів, чому історія України не є обов’язковою

Українці мають знати історію своєї держави – особливо у час повномасштабної агресії Росії. І це не залежить від того, чи складають вони цей предмет під час НМТ.

Про це заявив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет в ефірі національного телемарафону. І додав, що змушувати складати цей предмет обов’язково випускників не варто.

Чому історія України не є обов’язковою на НМТ
Шкарлет вважає, що вивчення історії України школярем, незалежно від того, чи складатиме він цей предмет на НМТ, залежить перш за все від свідомості батьків і випускника як громадянина України.

Тут не може бути примусу. Не можна історію насаджувати, робити обов’язковою. Це має бути свідома позиція – вчити історію своєї держави. І незалежно, чи є вона обов’язковим предметом, чи ні. Громадянин має її знати,
– наголосив міністр.

При цьому акцентував, що війна має підштовхувати ще більше до знання історії своєї держави та патріотизму.

Вступна кампанія – 2023: коротко

НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...