facebook

“Скоро пенсія різко змінить розмір у цієї категорії людей”: в Україні підготували зміни, коли українцям чекати на нові суми

Українцям повідомляють про те, що невдовзі певній категорії пенсіонерів буде перераховано їхні виплати. Експерти розтлумачили, кого торкнеться нововведення.

Як інформує “biz.today.ua”, літнім українцям, які продовжують працювати після виходу на заслужений відпочинок, підвищать пенсійні виплати. Їхня пенсія стане вищою з квітня. Приріст щомісячної виплати залежатиме від величини страхового стажу, а також від зарплати, яку отримує пенсіонер.

Про це розповіли в Управлінні соціального страхування та пенсійного забезпечення апарату Федерації профспілок України.

Відповідно до закону, українцям щороку індексують пенсії, враховуючи при цьому відсоток інфляції, а також зростання середньої зарплати в країні. Проте індексацію пенсій здійснюють лише тим громадянам, які не працюють. Тим же, які продовжують працювати, індексація не належить. Однак їхню пенсію також перераховують, враховуючи при цьому страховий стаж, що збільшився, і можливе зростання зарплати.

Перерахунок пенсій працюючим українцям зазвичай здійснюють із квітня. Право на перерахунок мають лише ті громадяни, в яких додалося 24 місяці страхового стажу з дня призначення пенсії або з дня попереднього перерахунку.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Але при цьому дані щодо зарплат за попередній рік зазвичай з’являються аж у травні. Тому через таку затримку пенсії працюючим пенсіонерам перераховують у травні, проте вже з 1 квітня за законом їм мають йти виплати з урахуванням підвищення. Тому зазвичай у травні-червні такі громадяни отримують подвійну надбавку до пенсії.

Таким чином, працюючі пенсіонери вже з квітня отримуватимуть вищі пенсії.

А ось що буде цьогоріч із березневою індексацією пенсій, наразі невідомо. Адже на 2023 рік скасували індексацію зарплат, а також підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Водночас, у Мінсоцполітики все ж таки подейкують, що індексація пенсії буде. Можливо не в березні, як має бути за законом. І можливо не на реальний відсоток інфляції, а лише на 5%, та все ж виплати пенсіонерам мають зрости.

Таким чином, на сьогодні достовірно можна лише сказати про майбутнє підвищення пенсій працюючим українцям.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...