facebook

Вліплять штраф: якщо не зробити це перед виїздом машиною

Що необхідно перевірити водіям перед виїздом, щоб не нарватися на штраф


Всі водії перед тим як сідати за кермо зобов’язані перевірити наявність необхідних документів, без яких заборонено керувати транспортним засобом. За їхню відсутність загрожує штраф. Про це розповідає РБК-Україна.

Перед тим, як сісти за кермо, водій повинен обов’язково взяти з собою такі документи:

права водія – посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії
техпаспорт – реєстраційний документ на транспортний засіб
чинний поліс ОСАЦВ – страховий поліс про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.
Відповідно до закону, водійські права видають виключно сервісні центри МВС.

Варто зазначити, що необхідно проходити навчання та складати іспити на кожну категорію транспортних засобів. Відповідно, у водійських правах стоятиме позначка. Наприклад, для легкових авто – категорія B, яка дає право керувати автомобілем масою до 3,5 т з 18 років.

У законі йдеться, що всі транспортні засоби мають бути зареєстровані. Державна реєстрація проводиться на підставі:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

заяв власників
документів, що засвідчують їхню особу (підтверджують повноваження представника, наприклад, довіреність, оформлена у нотаріуса)
правомірності купівлі, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів
відповідності конструкції транспортних засобів встановленим вимогам безпеки дорожнього руху
Реєстрація (перереєстрація) провадиться за місцем звернення незалежно від місця реєстрації (проживання). Транспортні засоби реєструються у сервісних центрах МВС.

На зареєстровані транспортні засоби видаються свідоцтво про реєстрацію (техпаспорт), два номерні знаки на авто або один на мотоцикли, мопед, причіп або напівпричіп, дозвіл на встановлення світлових або звукових сигнальних пристроїв (у разі спецтранспорту).

ОСАЦВ (обов’язкова страховка) – це форма державного захисту потерпілих при ДТП. Страховий поліс компенсує збитки потерпілим, а також покриває витрати винуватця аварії.

Страховик сплатить за ремонт постраждалої машини, лікування водія та пасажирів. Якщо власник полісу протаранить чийсь паркан, будинок, магазин та іншу нерухомість, він візьме на себе компенсацію цих витрат. У народі поліс називають “автоцивілкою”.

Поліс є обов’язковим для всіх власників авто, зареєстрованих в Україні або тимчасово ввезених до країни. Тобто такий же необхідний документ, як техпаспорт та права водія, без яких не можна сідати за кермо.

“Автоцивілка” діє на території України, для виїзду за кордон необхідно оформити “зелену картку”. Страхові поліси можна придбати в страхових компаніях, найзручніше зробити це онлайн.

Зазначимо, ОСАЦВ не компенсує витрати на ремонт автомобіля винуватця ДТП, не покриває ризики угону та пошкодження у разі аварій, спричинених природними чи техногенними факторами. Поліс також не рятує від штрафів та позбавлення прав водія за створення аварійних ситуацій.

Штрафи за відсутність документів
За відсутність свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу загрожує штраф у розмірі 450 гривень.

Якщо у водія при собі немає прав водія – 450 гривень, якщо взагалі немає посвідчення – 3400 гривень. Передача керма людині без права на керування транспортним засобом – 3400 гривень, керування авто без прав водія потрібної категорії – 3400 гривень.

За водіння після рішення суду про позбавлення прав водія – 20400 гривень, повторне порушення – 40800 гривень.

Якщо немає автоцивілки, водієві загрожує штраф у розмірі від 425 до 850 гривень (у разі несплати штрафу за відсутність поліса протягом 15 днів). Але оштрафувати можуть лише після ДТП або під час складання протоколу за порушення правил дорожнього руху.

Штрафи не застосовуються якщо ви тільки вчитеся водити авто, не дозволяли керувати машиною нікому, у кого немає прав водія або маєте права та техпаспорт в електронному вигляді в додатку “Дія” (“автоцивілка” теж може зберігатися, наприклад, у смартфоні, як електронний документ ).

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...