facebook

У Раді вирішили жорстко дати ТЦК по руках: окремим законом забороняють мобілізацію, але є умови

Подробиці

Депутати пропонують надати відстрочку військовозобов’язаним до 25-річного віку, визнаним обмежено придатними
У зв’язку з проблемами, що виникли щодо мобілізації громадян віком до 25 років, раніше визнаними обмежено придатними, на розгляд у Верховній Раді внесли законопроект №11379, який розв’яже це питання і надасть таким українцям відстрочку від військової служби.

Народні депутати пропонують внести зміни до порядку мобілізації громадян, яким не виповнилося 25 років, не проходили військової служби або військової кафедри, але були свого часу визнані обмежено придатними. Для них були ризики мобілізації після проходження медкомісії.

“Після прийняття низки законів виявилося, що не існує порядку переведення з обліку військовозобов’язаних на облік призовників чоловіків до 25 років, раніше визнаних обмежено придатними, і надалі після проходження повторного медогляду будуть визнані придатними. У зв’язку з тим, що деякі норми законів були змінено, загальна норма про вік вже не діє, у зв’язку з чим виникають питання у чоловіків до 25 років щодо їх можливої ​​мобілізації”, – йдеться в записці пояснення до законопроекту.

У зв’язку з цим виникла потреба скоротити такі ризики, що пропонує цей документ. Зокрема, їм пропонується надати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Прийняття законопроекту сприятиме наданню відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаних до 25-річного віку, визнаних обмежено придатними за станом здоров’я у воєнний час, у разі визнання їх придатними до військової служби”, – наголошується в документі.

Зокрема, на практиці ризики для мобілізації виглядають так: при оновленні даних у ТЦК деяких студентів, які закінчують бакалавріат та зареєстровані на іспити до магістратури, маючи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, видане як обмежено придатне, направляють на ВЛК.

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...