facebook

“Долар під питанням, курс валют насторожив усю Україну”: чи варто українцям встигнути скупити валюту до кінця 2024

В Україні курс долара вже перевищив психологічну позначку у 40 гривень. Багато хто побоюється подальшого його зростання та масово скуповує валюту. Стало відомо, чи мають такі дії економічне підґрунтя.

Як інформує “biz.today.ua”, виявилося, йдеться здебільшого про психологічний аспект. Тому що у короткостроковій перспективі різкої зміни курсу долара в Україні не очікується. Тому зараз переводити національну валюту в іноземну особливого сенсу немає. Її не вдасться вигідно продати згодом.

Відбуватиметься поступова девальвація гривні, яка не передбачає значних незручностей для бізнесу та населення.

Голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук повідомив, що відмова від фіксованого курсу та проведення “помірної, контрольованої девальвації гривні” стала одним із найбільших досягнень НБУ.

Наголошено, що на зовнішніх рахунках України наразі спостерігаються “величезні дисбаланси”. І нашій державі слід поступово закривали їх. За словами Ваврищука, виходом з ситуації може стати поступове зниження вартості гривні.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“НБУ не дає жодних орієнтирів з приводу динаміки та глибини можливої девальвації курсу, але на ринку склалось таке розуміння, що ці рухи навряд будуть різкими. Навряд ми будемо бачити різку зміну обмінного курсу за короткий проміжок часу”, – вказав аналітик.

Що буде з курсом долара до кінця 2024 року

Заступниця директора Центру економічної стратегії Марія Репко повідомила, що курс долара найближчим часом в Україні буде на рівні близько 40 гривень. Таким буде середній показник протягом року.

За словами експертки, очікуване послаблення курсу наприкінці 2024-го буде “дуже помірним” та відбуватиметься “на тлі суттєвого погіршення показників поточного рахунку”.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...