facebook

Відстрочка від мобілізації: українців попередили про подання документів – до або після ВЛК

Що про це відомо

До 18 травня 2024 року громадяни подавали документи для відстрочки від мобілізації як до проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), так і після цього. Однак практика змінилася після ухвалення постанови Кабінету Міністрів №560 “Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу з мобілізації, на особливий період”.
Юрист практики військового права ЮК “Приходько та партнери” Діана Скумадчук пояснила нові нюанси. Згідно з новими правилами, військовозобов’язаних, які звернулися до ТЦК та СП із письмовою заявою про отримання відстрочки від мобілізації, не повинні направляти на проходження медичного огляду для визначення їхньої придатності до військової служби у Збройних силах України.

Про це повідомляє сайт Канал24.

Це відбувається лише після ухвалення рішення відповідною комісією. Тільки у разі, якщо військовозобов’язаному відмовлять у наданні відстрочки, він має проходити ВЛК.

Важливо зазначити, що військовозобов’язані громадяни, у яких термін дії відстрочки від призову під час мобілізаційних заходів на період воєнного стану не закінчився, також не спрямовуються на ВЛК. Винятком є лише ті військовозобов’язані, які виявили бажання проходити військову службу в лавах ЗСУ за контрактом.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Ці нові правила покликані спростити процес для військовозобов’язаних, дозволяючи їм уникати зайвих медичних оглядів до ухвалення остаточного рішення про відстрочку.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...