Хрест, на якому був розіп’ятий Ісус Христос, як і плащаниця, вважається однією з головних християнських реліквій у світі. Він є символом найбільшого прояву Божої любові до нас, пише visnyk
У Євангелії не повідомляється особливих подробиць про хрест, на якому Христос був страчений. Він згадується вже як готовий предмет – тоді, коли Спаситель ніс його на Голгофу. Хоча є цикл легенд, які пояснюють, де хрест узявся. Одна з них розповідає таке.
Під час створення світу і райського саду Бог, посадивши одне з дерев, сказав ангелу Сатанаїлу: «Тут буде тіло моє, і дерево послужить для твого вигнання». Коли ж Сатанаїл відкинув Бога, то, прийшовши подивитися на дерево пізнання добра і зла, був вигнаний з раю. Тоді він став чорним. Дерево ж розрослося на три стовбури – «Адама», «Єви» і «Господа» (у центрі). Після вигнання перших людей з раю дерево розпалось, і лише частина Господа залишилася на місці. З інших двох і було зроблене розп’яття.
У перші століття продовжувалися гоніння на християн, Вони припинилися на початку четвертого століття – за римського імператора Костянтина Великого. Якось йому напередодні вирішальної битви явилося знамення у вигляді хреста, утвореного в небі зі світла. Поряд був напис «Цим перемагай». Згодом Костянтину явився Ісус Христос із хрестом у руці та сказав, що цим знаменням той переможе ворога. Імператор велів зробити прапор із хрестом. Й справді, битву він виграв. Після цього Костянтин прийняв християн під свій захист і проголосив віру Христову головною, скасував страту через розп’яття та видав закони на користь Церкви. А ще він вирішив збудувати храми Божі на священних для християн місцях у Палестині (тобто на місцях народження, страждань, воскресіння Господа Ісуса Христа й інших) і знайти хрест, на якому був розіп’ятий Спаситель. Із цією місією до Єрусалима відправилася його мати Єлена. Цариці допоміг у пошуку святині юдей Іуда. Виявилося, що реліквію кинули у рів, завалили сміттям із землею, а зверху побудували язичницький храм. Єлена наказала зруйнувати будівлю, щоб відкопати хрест. Та коли це зробили, у землі виявили відразу три розп’яття і дощечку з написом: «Ісус Назорей, Цар Іудейський». Аби дізнатись, який же з трьох хрестів належав Сину Божому, єрусалимський патріарх Макарій порадив підносити їх по черзі до мерця. Прикладання перших двох не дало результату. А от після піднесення до тіла третього небіжчик ожив. Таким чином переконались і повірили у силу Животворного Хреста Господнього.
На місці поховання та воскресіння Ісуса Христа збудували просторий храм на честь Воскресіння Христового.
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…