Заощадити можна при переході на “зонні лічильники” (див. графіку), при використанні яких ціна одного кіловата зменшується вдвічі.
Звичайно, доведеться трохи змінити свій графік і включати пристрої з найбільшим споживанням тоді, коли електрика дешевше всього (наприклад, вночі), але і платіжка “впаде” майже в два рази.
“Зазвичай населення переходить на двозонні лічильники, — розповідає керівник департаменту з продажу електроенергії ДТЕК Енерго В’ячеслав Коханов. — В основному тому, що управляти споживанням при тризонному лічильнику складно, потрібно ретельно продумувати свій графік, а це не завжди виходить. Сам прилад обійдеться в 1200-1300 грн, середній рахунок на заміну, скажімо, у Дніпрі — 300-350 грн.
Але ефект колосальний: від третини до половини всього споживання домогосподарства можна перевести на нічний час, коли електрика коштує в два рази дешевше”.Жителі Євросоюзу (і не тільки) до подібних способів зниження витрат звикли давно. Приміром, багато німців гріють будинки і влаштовують великі прання ночами, ретельно відстежуючи споживання в особистих кабінетах на сайтах постачальників.
В Італії теж намагаються завантажувати електромережі вночі у вихідні, коли вартість знижується в два рази. Полякам пощастило трохи більше — у них пільги не тільки в темний час доби, але й в середині дня (з 14:00 до 16:00).
В умовах загальної мобілізації, яка діє в Україні, кожен чоловік віком від 18 до 60…
Комітет правоохоронної діяльності за результатами засідання рекомендував Верховній Раді України прийняти кілька законопроєктів. Зокрема, йдеться…
Ця справа порушує важливі питання щодо взаємодії цивільних прав та обов'язків в умовах воєнного часу…
Багато водіїв в Україні досі вважають, що патрульна поліція має право зупиняти транспортні засоби без…
Кожному слід ознайомитися із змінами процедури мобілізації, щоб уникнути проблем із ТЦК та вміти відстоювати…
Синоптики попереджають про те, що 26 грудня очікується туман та ожеледиця. Погода в Україні 26…