facebook

Іран домовився про купівлю 100 літаків Boeing

Угоду ще повинно затвердити Держказначейство США. Попередня сума угоди складає 17 мільярдів доларів.

0,,16090667_303,00

Іран заявив про досягнення угоди щодо купівлі 100 пасажирських літаків американської компанії Boeing. Як заявив у неділю, 19 червня, глава відомства цивільної авіації Ірану Алі Абедзадех, оголошена сума угоди складає 17 мільярдів доларів, проте вона ще не є остаточною. За його словами, флот цивільної авіації Ісламської республіки складає 250 літаків, і з них 230 потребують заміни, повідомляє AFP.

За словами заступника міністра транспорту Ірану Асгара Фахрі Кашана, це буде “найбільшою та найважливішою угодою” Ірану зі США, починаючи з часів Ісламської революції 1979 року.

Іран вже замовив близько 200 літаків у трьох західних авіавиробників від середини січня 2016 року, коли були скасовані економічні санкції відносно країни внаслідок досягнення щодо ядерної програми Ірану.

Угода Ірану з Boeing потребує затвердження з боку Держказначейства Сполучених Штатів Америки. Асгар Фахрі Кашан прогнозує, що остаточно усі формальності щодо угоди вдасться завершити протягом місяця.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Нагадаємо, у січні 2016 року Іран підписав меморандум з європейським авіавиробником Airbus щодо придбання 118 літаків. Ця угода також досі знаходиться на розгляді Держказначейства США, яке має дати свою згоду, оскільки більш ніж 10 відсотків компонентів літаків, які виробляє Airbus, мають американське походження.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...