facebook

Чи подорожчає газ та електроенергія з 1 квітня?

Міністерство енергетики та вугільної промисловості восени минулого року запевнило, що вартість газу у поточному опалювальному сезоні змінюватись не буде.

НКРЕКП звертає увагу на таке: НАК “Нафтогаз України” з 1 квітня 2017 року здійснює продаж природного газу для побутових споживачів за ціною, що становить 4942 гривні за 1000 куб. метрів – це ціна природного газу як товару. Також у рахунку споживачу постачальник природного газу повинен зазначати такі складові, що підлягають сплаті: тариф на послуги транспортування природного газу; тариф на послуги розподілу природного газу; торговельна надбавка (націнка); ПДВ.Понад вище наведені складові постачальники природного газу не мають права вимагати від споживачів жодні інші сплати.

Тим часом прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що Україна у найближчі роки перейде на повне забезпечення себе своїм же газом і розпочне системне зменшення цін на нього. НКРЕКП надала роз’яснення для побутових споживачів природного газу щодо рекомендованого платежу: рекомендований платіж не є обов’язковим платежем та не може бути відображений як заборгованість за спожитий природний газ; несплата рекомендованого платежу не є підставою для вжиття заходів з припинення газопостачання/розподілу на об’єктах побутових споживачів; з метою уникнення спірних ситуацій щодо обсягу спожитого природного газу побутовим споживачам необхідно передавати дані про фактичне споживання через особистий кабінет в мережі Інтернет, за телефоном, через мобільні додатки тощо.

З 1 січня цього року зросли тарифи на електроенергію для промисловості. З 1 квітня вони ще зростуть (на 6,1%). Але наголошуємо – це для промисловості, а не побутових споживачів. Громадяни побачать подорожчання електроенергії для промисловості у вигляді росту цін на товари, де витрати на електроенергію є частиною собівартості цих товарів. За побутову електроенергію платити будемо так само. Принаймні, поки що інформації про підвищення на сайті НКРЕКП немає. До всього ще й президент Петро Порошенко запевнив, що вартість світла з 1 квітня не зросте.

Нацкомісія занепокоєна іншим питанням – про зайві витрати громадян внаслідок сплати комісійної винагороди банкам при прийманні платежів за електричну енергію. НКРЕКП інформує: у структурах тарифів з розподілу та постачання електричної енергії за регульованим тарифом вже передбачені кошти на сплату комісійної винагороди банкам та “Укрпошті” при прийманні платежів від населення. Енергопостачальні компанії можуть самостійно обирати установи, з якими укладають договори за принципом економічної доцільності (мінімізації витрат). Але інформація стосовно банківських установ, де можна сплатити за електроенергію без стягнення комісійної винагороди має бути оприлюднена енергопостачальними компаніями на їхніх офіційних веб-сайтах.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...