Міксому — доброякісну пухлину в серці, видалили 73-річній Валентині Бобошко зі Сміли на Черкащині. Новоутворення мало 8 см завдовжки. Займало майже половину серця.
— Серце почало боліти 10 років тому. 2012-го перехворіла бронхітом, може дав ускладнення. Почалася задуха, — розповідає Валентина Бобошко. — Два роки тому зробила УЗІ. Сказали, що в лівому передсерді є тромб, треба їхати до Черкас. Але я не послухалася. А цього року вже не могла й двох кроків ступити, задихалася. Місцевий кардіолог каже: “В лівому передсерді є величезна пухлина — міксома. Ви везунчик, що з таким діагнозом ще жива”. Направив в обласний кардіоцентр. Мене обстежив кардіохірург Олег Журба. Каже, треба термінова операція. Впродовж декількох днів готували, підлікували, розрідили кров. 21 серпня прооперували. Зараз я вже дома, задишки ніби й не було.
Міксоми ростуть у різних відділах серця. Сягають до 15 см завдовжки, важать майже 250 г.
— Із таким діагнозом оперував кілька жінок, — каже головний кардіохірург Черкаського обласного кардіологічного центру Олег Журба, 33 роки. — Найбільша міксома була 4 сантиметри. А у Валентини Анатоліївни вона мала розміри — 8 на 4,5 сантиметра. Займала 95 відсотків лівого передсердя — це майже половина серця. За таких умов, навіть не уявляю, який у неї був кровообіг. Попри це жінка довго не зважувалася на операцію.
Її проводили три хірурги впродовж 4 год. Уся бригада складалася з восьми осіб. Серце жінки зупинили на 80 хв. Тіло охолодили до 32 градусів. Кров пропускали крізь апарат штучного кровообігу.
— Міксома була в капсулі. Видалили її з “ніжкою”, на якій трималася. Потім наповнили серце кров’ю. Орган запустився самостійно, без особливої підтримки. За кілька годин пацієнтка вийшла з наркозу. Понад дві доби перебувала в реанімації. Потім перевели її в палату інтенсивної терапії. Через вісім днів реабілітації виписали додому. Впродовж двох із половиною місяців жінці треба обмежити фізичні навантаження, а далі житиме як здорова людина.
Пухлина може тривалий період не проявлятися. Але її зростання провокуватиме гостру серцеву недостатність, підвищення температури, нездужання. Виникає кашель, набряк легень. Болять м’язи і суглоби. Людина втрачає вагу. Причини розвитку новоутворення до кінця не вивчені.
— Лікування міксоми відбувається лише хірургічним методом. Пухлину обов’язково висікають разом із “ніжкою”. Місце ушивають, якщо великий дефект — закривають латкою. Міксоми бувають і без капсул. У такому випадку частинки переміщуються по судинах і викликають інсульт. Деякі пацієнти звертаються по допомогу вже після порушення мозкового кровообігу. Тому важливо виявити пухлину на ранніх стадіях. Основним методом діагностики є ехокардіограма. Для уточнення даних проводять комп’ютерну томографію і МРТ. Після операції людина живе десятки років, — говорить Олег Журба.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…