В Одесі батьки півторарічного хлопчика звинувачують лікарів у смерті сина. Вони вважають, що дитина померла через недбалість медиків. До лікарні малюк потрапив із пневмонією. За кілька місяців перебування у медичних закладах хлопчик двічі контактував із дітьми, хворими на кір. У ніч проти вівторка, 11 грудня, малюк помер в Одеській міській інфекційній лікарні. В ситуації розбиралася Ольга Дунська.
Вперше маленький Дмитро потрапив до лікарні наприкінці жовтня з двобічною бронхопневмонією. Саме в цей час у відділенні медзакладу були хворі на кір. За тиждень 15-місячну дитину виписали, однак 19 листопада хлопчика знов госпіталізували. Вже до інфекційної лікарні.
Незабаром до палати, в якій перебували Дмитро з мамою, черговий лікар поклав ще одного пацієнта – хлопчика із червоним висипом і температурою.
“В процесі лікування двостороннього запалення легенів підселили дитину з відкритою формою кору, був червоний весь, не можна було зі здоровими дітьми підселювати. Є свідок, вона теж лежала і каже, від цієї дитини ми теж підхопили вірус, лікарі не дивилися, хто хворий, хто здоровий – всіх в одну палату”, – розповідає батько хлопчика Олександр Комаров.
Мати Дмитра каже – помилку чергового лікаря визнала його колега.
“Приходить лікар Антоніна Іванівна, каже, помилково тобі вночі поклали дитину з кором, у мене дитина здорова була – двостороння пневмонія, а тут з кором і це не контактники вже, дитина була заражена на кір і ось пішов зворотний інкубаційний період 21 день, вчора повинен був закінчитися”, – пояснює мати хлопчика Людмила Ластовська.
Лікарі запевняють – про те, що сусід Дмитра хворий на кір, не знали, симптомів тоді ще не було.
“До нього поклали не хворого з кором, а хворого з контактом по кору, точно такий самий контакт, як у нього. Ви знаєте, інкубаційний період кору від 8 до 21 дня, в який з цих днів настане кір – сказати не може ніхто. Перебіг захворювання був важким, стан прогресивно погіршувався, дитина була переведена до реанімаційного відділення. На жаль, врятувати не вдалося”, – пояснює головна лікарка Одеської міської інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова.
Батьки звинувачують лікарів у недбалості і звертаються до прокуратури з вимогою покарати винних.
Притягнути до відповідальності вимагають і санітарок, і медсестру, які чергували в реанімації. На думку батьків, саме вони не догледіли дитину.
“Я в надії, що вони будуть дивитися за дитиною, – вони не дивилися. Три людини не дивилися за дитиною. Я вночі приходила питала на початку 1-ї, вона вийшла, сказала, все добре, спить, приходьте в 8-й ранку. О 8-й ранку сказали, що дитина задихнулася. Як вона задихнулася в реанімації? Дитина зі мною лежала важка, теж задихалася, приїхали сюди – нічого, врятували. А в реанімації не врятували, коли говорили, що буде під наглядом”, – обурюється мати хлопчика.
Прокуратура вже розпочала перевірку документації інфекційної лікарні, до розслідування долучилася і поліція.
Мобілізаційний резерв України зараз складає 3,7 млн чоловік. Про це йдеться у статті видання The…
На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…
За повідомленням синоптика Діденко в Україні завтра, 23 листопада, дуже волого. Дощ, мокрий сніг та…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…