Categories: Історії

– Додому з Італії не вернуся, – каже Ольга. – Місяць там витpимую, не більше. Дітям я вже не треба. Заважаю.

– ДОДОМУ З ІТАЛІЇ НЕ ВЕРНУСЯ, – КАЖЕ ОЛЬГА. – МІСЯЦЬ ТАМ ВИТPИМУЮ, НЕ БІЛЬШЕ. ДІТЯМ Я ВЖЕ НЕ ТРЕБА. ЗАВАЖАЮ. ІЗ ВНУКАМИ І ПО СКАЙПУ МОЖНА ПОГОВОРИТИ. А ЧОЛОВІК ЩО? ЖИВ ЖЕ БЕЗ МЕНЕ ЯКОСЬ ЦІ РОКИ

– Найгірше вечорами. Коли немає роботи і думки про дім не дають заснути, – каже Алла. Роблю з нею інтерв’ю по Skype, пише gazeta.ua

10 років працює в Італії доглядальницею. Дивиться за літньою жінкою.

– Я на доброму рахунку в нашому районі, – каже. – Як пoмpе моя сеньйора, то для мене буде місце в її сусідів – там дід уже давно лeжaчий. Чудова робота, гуляти з ним не треба.

Алла – четверта заробітчанка з Італії, з якою говорю про роботу. Усіх питаю: чому поїхали, чи заробили гроші та чи вертатимуться додому?

Попередні співрозмовниці – Оксана й Ольга – подруги з райцентру на Львівщині. Одна в Італії бібліотекарка, друга – продавщиця. Поїхали за кордон, коли їхні діти були у старших класах. Минуло вісім років.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

– Додому не вернуся, – каже Ольга. – Місяць там витримую, не більше. Дітям я вже не треба. Заважаю. Із внуками і по скайпу можна поговорити. А чоловік що? Жив же без мене якось ці роки.

Четверта співрозмовниця Світлана – найстарша. Хоче додому. Але планує ще п’ять років побути в Римі, заробити на квартиру і жити на італійську пенсію в Україні.

– Найму прибиральницю. Сама палець об палець не вдарятиму. 20 років прибирань із мене вистачило. Поживу перед cмepтю, як пані, – пояснює.

За тиждень після розмови з Аллою дізнаюся, що вона їде додому. У чоловіка виявили paк. Звільнилася.

– Нічого, впораюся, – каже телефоном. – Попросила сусідів тримати мені те місце біля лeжaчого діда

annashchesna

Recent Posts

«Закрита» нарада Міноборони рф виявилася не такою вже закритою

Українські хакери продовжують глумитися над російськими чиновниками. Цього разу невідомі патріоти з гумором передали окреме привітання міноборони…

1 день ago

«Едельвейс» чекає. Контракт 18–24 — для тих, хто готовий діяти. 🇺🇦

Якщо тобі від 18 до 24 років, настав час зробити вибір, який може визначити твоє…

2 дні ago

Російська пропаганда продовжує вигадувати нові історії навколо подій в Україні

Російські медіа поширюють заяви про нібито участь у протестах колишніх військових та певних «структур», які…

4 дні ago

Коли обираєш 92 — завжди у виграші. 🇺🇦

Вибір сильного підрозділу — це вибір якісної підготовки, професійного розвитку та команди, яка щодня виконує…

4 дні ago

⁨”Азимут”, головний сержант роти 47-ї ОМБр. Розповідає про те, що люди все активніше повертаються із СЗЧ.

⁨"Азимут", головний сержант роти 47-ї ОМБр. Розповідає про те, що люди все активніше повертаються із…

5 днів ago

«Викрадатиму їхніх родичів»: за погрози сім’ям військових ТЦК чоловік отримав п’ять років із дворічним випробуванням

Вламуватися до приватного житла, грабувати, викрадати родичів військовослужбовців ТЦК та СП і захоплювати їх в…

1 тиждень ago