facebook

Пенсіонерів не звільнятимуть: в Мінекономіки пояснили про сюрпризи трудового кодексу

Міністр економіки Тимофій Милованов,пригнічений негативом,який відчувають українці по відношенню до підготовлюваного нового Кодексу законів про працю,вирішив виступити з роз’ясненнями проте,які з “міфів” не відповідають дійсності,і що насправді зміниться в трудових відносинах.

Свою відповідь він виклав на сторінці у Facebook.

Міф № 1

НЕПРАВДА: Будуть звільняти вагітних жінок, інвалідів, пенсіонерів і т. Д.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

ПРАВДА: Новий закон навпаки дозволяє вагітним працювати з дому і за гнучким графіком. Фактично – працювати дистанційно і мати соціальні та інші гарантії працівника. Це новий підхід законодавства – врегулювати баланс між материнством і кар’єрою. Те ж стосується пенсіонерів та інвалідів, для яких є пропозиції на ринку, але застаріле законодавство не дозволяє встановити гнучкі умови роботи.

Міф № 2

НЕПРАВДА: Новий закон скасовує безстрокове працевлаштування, відтак не буде впевненості «в завтрашньому дні»

ПРАВДА: Безстрокові договори будуть. Як і договори на певний термін. Отже – це свобода вибору за домовленістю між роботодавцем і працівником. Зате тепер працівник зможе зафіксувати штраф або компенсацію, в разі порушення домовленостей з боку роботодавця. Або розмір матеріальної та моральної шкоди. Все це – письмово і окремо для кожного співробітника.

Міф № 3

НЕПРАВДА: Новий закон дозволяє звільняти робітників без пояснення причин.

ПРАВДА: Роботодавці, насправді, на ділі давно знайшли лазівки для незаконного звільнення працівників. Маніпуляції з реорганізацією, фіктивні скорочення вже нікого не дивують – це тільки ширма для незаконних звільнень і тиску на працівників. За новим законодавством, у разі звільнення працівника з ініціативи роботодавця – той повинен виплатити грошову компенсацію, розмір якої залежить від терміну попереднього співробітництва з працівником. А ще – працівник зможе звільнятися за власним бажанням без обов’язкового відпрацювання двох тижнів.

Міф № 4

НЕПРАВДА: Новий закон встановлює примусову роботу понад норму

ПРАВДА: Новий закон зберігає звичну тривалість робочого тижня в 40 годин. Але дозволяє домовлятися про гнучкий графік роботи. Наприклад, частина робочого дня працівник працює віддалено, іншу частину – в офісі. Тривалість дня визначають взаємні домовленості, а час відпочинку між робочими змінами має бути не менше 12 годин. Для тих же, хто хоче працювати менше 40 годин на тиждень, буде можливість домовитися про оплату пропорційно. Як і про інших умовах роботи.

Міф № 5

НЕПРАВДА: Для всіх категорій працівників встановлюють випробувальний термін. Це не справедливо

ПРАВДА: Частина так званих пільг для певних категорій працівників, серед них і відсутність випробувального терміну, робить їх небажаними для роботодавців і часто не дає працевлаштуватися офіційно. Новий закон позбавляється від застарілих дискримінаційних норм, а випробувальний термін для працівника стане можливістю придивитися до майбутньої роботи, колективу, керівництва. Адже не тільки роботодавець вибирає працівника, а й працівник роботодавця також.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...