facebook

Важливо: Нова політика США щодо України у разі перемоги Клінтон

Радниця Гілларі Клінтон з питань зовнішньої політики Лора Розенберґер розповіла «Голосу Америки» про те, що буде робити Адміністрація Клінтон у разі її перемоги відносно України та Путіна.

Ми бачили, що вона підходить до Путіна з позиції сили, вона чітко бачить його наміри, вона вірить, що Америка має йому протистояти

Лора Розенберґер (Laura Rosenberger – прим. ГА) майже всю свою кар’єру працювала у Державному департаменті, де вона спеціалізувалася на питаннях національної безпеки, прав людини, Китаю, Кореї та Балкан. Понад рік тому вона приєдналася до кампанії Гілларі Клінтон, де надає поради з широкого спектру питань зовнішньої політики, а також здійснює комунікацію з діаспорою США.

cgmt5ifxeaeq7sd

В інтерв’ю «Голосу Америки» Розенберґер розповіла, що Гілларі Клінтон розглядає питання російської агресії в Україні з точки зору порушення міжнародного права та готова, у разі перемоги, надавати Україні всебічну підтримку та рішуче протистояти Володимиру Путіну.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Two of my favorite things! Great to be back home in Steelers country for PAPrimary for @HillaryClinton! Here we go!

«Гілларі Клінтон багато разів говорила про важливість підтримки України в її намаганнях захистити себе від Росії, захистити свій суверенітет і територіальну цілісність. Це – питання міжнародного права, це питання забезпечення стабільності міжнародної системи і це питання поваги до волі українського народу. Це надзвичайно важливо для неї. Клінтон говорила, що розгляне усе, що Україні необхідно, як з точки зору її економіки, так і оборони».

Питання надання летальної зброї, за словами радниці, також буде «серйозно розглянуте».

Вона також вірить у посилення трансатлантичних відносин і пошук шляхів посилення НАТО, посилення відносин між США і Європою

Також вона сказала, що оскільки Путін не реагує на санкції, які були запроваджені, Адміністрація Гілларі Клінтон у разі, якщо Путін не буде і далі виконувати Мінські зобов’язання та демонструвати ознаки зміни курсу, буде їх посилювати.

Перед тим, як піти з посади Державного секретаря Гілларі Клінтон, розповіла її радниця, підготувала Бараку Обамі доповідну записку, в якій описала погрози, що надходитимуть від Володимира Путіна.

«Путін навіть здійснював персональні атаки на Клінтон, коли вона була Державним секретарем. Він її звинуватив у тому, що вона підбурювала післявиборчі протести в Росії. Ми бачили, що вона підходить до Путіна з позиції сили, вона чітко бачить його наміри, вона вірить, що Америка має йому протистояти», – сказала Розенберґер.

Чи не призведе такий тиск на Росію до конфронтації та навіть ядерної війни, чим на днях лякав російський депутат Володимир Жириновський, поцікавився «Голос Америки».

Раніше багато громад голосували за республіканців, як от за Рейгана, який потужно протистояв Радянському Союзу в розпал Холодної війни. Я думаю, що Дональд Трамп покінчив з домінуванням республіканців у цьому питанні

На це Лора Розенберґер відповіла, що Клінтон буде виходити з позиції сили, бо «Володимир Путін відповідає на силу, він розуміє силу, це мова, якою він розмовляє». Також, додала вона, що Клінтон не бачить відносини з іноземними лідерами, як чорні чи білі та готова співпрацювати з Росією там, де існують спільні інтереси.

«Але коли Путін підриває наші інтереси навколо світу, ми маємо йому протистояти», – сказала вона.

Насправді, підкреслила Розенберґер, вона більше переживає, що ядерна війна може початися, якщо президентом США стане Дональд Трамп.

«Ми бачили як він розсилав злісні твіти у три ночі. Мені дуже не хочеться побачити, що станеться, якщо Дональд Трамп матиме доступ до ядерних кодів, і з ким він захоче розв’язати війну. Це може звучати божевільно, але люди мають бути цим занепокоєні», – міркує радниця Клінтон.

This will always be my favorite ObamaAndKids https://twitter.com/ks44/status/701114156053704704 

@rosenbergerlm And this is an amazing #HillaryAndKidsmoment

Щодо ідеї створення Міжнародного трибуналу для покарання винних у збитті «Боїнга» в небі над Україною, Розенберґер сказала, що «збиття літака Малайзійських авіалінії – трагедія та злочин».

Клінтон заявляла, «що відповідальні за це мають понести покарання», і вона, у разі, якщо стане Президентом, розгляне найоптимальніший варіант це зробити.

«Я думаю, останні результати розслідування тільки підтвердили висновки, до яких більшість з нас вже давно дійшли», – додала вона.

Також вона зазначила, що Дональд Трамп продовжує заперечувати причетність росіян до збиття «Боїнгу» і, наскільки вона бачить, досі не змінив свою точку зору.

Розенберґер розповіла Голосу Америки, що Гілларі Клінтон завжди була прихильницею ідеї розширення НАТО, у чому вона вбачає «великий елемент посилення стабільності в Європі».

«Вона також вірить у посилення трансатлантичних відносин і пошук шляхів посилення НАТО, посилення відносин між США і Європою. Вона також вірить, що люди мають самі визначати своє майбутнє. Грузини, українці мають мати право голосу щодо свого майбутнього і цей голос повинні поважати», – сказала радниця Гілларі Клінтон.

Її зустріч з Порошенком … ознакою, наскільки важливими вона вважає ці відносини, наскільки важливою вона вважає роботу з українським урядом

Відповідаючи на питання, чи приїде Гілларі Клінтон в Україну – Барак Обама не здійснив жодного візиту за два президентські терміни – Розенберґер сказала, що про це говорити ще зарано, але «її зустріч з Президентом Порошенко в Нью-Йоку за лаштунками Генеральної асамблеї ООН була прямою та важливою ознакою, наскільки важливими вона вважає ці відносини, наскільки важливою вона вважає роботу з українським урядом».

Також, сказала Розенберґер, іншою метою цієї зустрічі було «дати зрозуміти українцям, а також усім, включно з Володимиром Путіним, що Сполучені Штати підтримують Україну та український народ».

Під час виборчої кампанії Лора Розенберґер також проводить зустрічі з етнічними громадами. З українцями вона зустрічалася щонайменше двічі – в Пітсбурзі та Філадельфії. Вона поділилася з «Голосом Америки» своїми враженнями від цих зустрічей.

«Ми збирали разом дуже різноманітних лідерів етнічних громад. Це були американці ірландського, українського, албанського, арабського, китайського походження в одній кімнаті. Ми мали розмови про питання, які їх усіх хвилюють і щодо яких вони мають спільне бачення, яким має бути майбутнє нашої країни. Мене це надихнуло», – сказала Розенберґер.

«Я думаю, що ці вибори зруйнували багато стереотипів. Раніше багато громад голосували за республіканців, як от за Рейгана, який потужно протистояв Радянському Союзу в розпал Холодної війни. Я думаю, що Дональд Трамп покінчив з домінуванням республіканців у цьому питанні. Ці громади занепокоєні тим, як Дональд Трамп говорить про Росію, заявлену ним політику відносно Росії, України, наших союзників по НАТО. І це найбільше відчувають східноєвропейські громади. Вони розуміють загрозу. Вони розуміють, скільки всього необхідно зробити, щоб протистояти Володимиру Путіну, вони бачать, що Дональд Трамп не готовий просувати американські інтереси. Він не готовий стояти разом з нашими союзниками та партнерами, а також є просто наївним у відносинах з Володимиром Путіним», – розповіла вона «Голосу Америки».

Дивіться також: Реформа екстремальної медицини: «швидка допомога» має бути швидкою і має допомагати

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...