Українка розповіла, яку соціальну допомогу на дітей можна отримати в Польщі
Софія Мельничук народила доньку в Польщі. Жінка розповідає, на яку соціальну допомогу можуть розраховувати українки.
“У Польщі є кілька допомог, які виплачуються при народженні дитини. Becikowe – одноразова виплата в розмірі 1000 злотих (7 тис. грн) після народження дитини. Для її отримання треба засвідчити перебування на обліку з 10-го тижня вагітності. Подати заяву на цю виплату потрібно протягом року після народження. Kosiniakowe – виплата в розмірі 1000 злотих щомісяця протягом першого року життя дитини для студентів та непрацюючих мам. Виплату 500+, тобто допомогу у розмірі 3,5 тис грн, отримати можна не лише народивши в Польщі, а й просто проживаючи з дитиною до 18 років на території країни. Але для отримання українцями вищеперерахованих виплат потрібна наявність дозволу на проживання (карта побиту) з доступом до ринку праці”, – розповідає Софія у власному блозі.
Подати на допомогу 500+ може і батько дитини, якщо має належні документи. ⠀
“Якщо обоє з батьків українці – народжена в Польщі дитина отримує українське громадянство, а отже має право на виплати від держави. Стикалась на форумах з інформацією, що в багатьох виникають проблеми з подачею заяви через працівників відділів соціального забезпечення, оскільки вони вважають, що отримувати виплату можуть лише народжені в Україні діти. Ми зараз робимо переклад свідоцтва про народження і на його основі вже зробили тимчасовий паспорт для донечки”, – розповідає українка.
Ведення вагітності і пологи за наявності польського державного страхування безкоштовні.
“Щоб отримати страховку, треба мати офіційне працевлаштування, добровільно сплатити страховий внесок або додати себе до страхування чоловіка. Після народження дитини протягом 21 дня потрібно зареєструвати її. Після спливу цього терміну дитина реєструється в базі автоматично з іменем, яке їй обирає РАЦС. Дитина, народжена в Польщі, отримує польське громадянство лише в тому випадку, якщо один із батьків є поляком”, – каже Софія.⠀
Відкрити бізнес у Польщі легко, а от утримати його – складно. Треба буде готовим, що окупиться бізнес не раніше за рік. При цьому безсонні ночі і робота без вихідних – гарантовані. Про це розповідає Христина Подолян. Вона з чоловіком і 2 дітьми переїхала до Вроцлава 6 років тому.
Шукайте деталі в групі Facebook