Очільник МОН вважає, що зарплата педагогів низька і її потрібно підвищувати.
Усвіті є такий досвід, коли діти навчаються по черзі: одна частина класу очно, інша — дистанційно. Це для того, щоб мінімізувати кількість учнів у приміщенні. На наступний день групи можуть мінятися, а вчитель у перші 15 хвилин перевіряє тих, хто вчора навчався вдома. Такий “човниковий” варіант навчання є реальним і він апробований у світі й деяких закладах освіти України. Про це розповів т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет в інтерв’ю для спецпроєкту “Фокус”.
В цілому такий метод актуальний у містах-мільйонниках, де школи переповнені. В селах та невеликих містах можна працювати у звичайному режимі, якщо дозволяє площа класів, — додав Шкарлет.
В інтерв’ю також йдеться про навантаження вчителів та оплату праці за умов, що вчителю доведеться працювати у двох форматах. Сергій Шкарлет погодився з тим, що заробітна плата у вчителів мала, а особливо при такому навантаженні:
Ми маємо проєкт постанови Кабміну № 822 про значне підвищення заробітної плати вчителям. Моя позиція — підвищувати заробітну плату необхідно. У нас що прибиральниця, що методист отримують приблизно однакові гроші, це потрібно змінювати.
Але він уточнив, що вчителі перевантажені, коли проводять і онлайн і офлайн уроки з одним класом. Але в новому навчальному році синхронно два формати будуть лише в тих школах, в яких є для цього технічні можливості.
А в загальному щодо фінансування освіти у 2021 році т.в.о. Міністра освіти зауважив, що до вересня мають пройти усі бюджетні консультації. Він додав, що наразі у Міністерстві фінансів спільно з Міністерством економічного розвитку розглядають базові показники. Коли від них буде отримано документ, ми будемо знати перспективи на наступний рік.
До речі, нещодавно МОН надіслав Профспілці працівників освіти лист-відповідь щодо надбавки вчителям за дистанційне навчання. Зокрема, працівникам закладів освіти, які проводять заняття в умовах дистанційного навчання, керівником закладу може бути встановлена надбавка за складність і напруженість у роботі у розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки).
Але зарплата педагогів — це не єдина проблема, яка хвилює освітян. У багатьох школах немає коштів для закупівлі антисептиків, дезінфекційних засобів, можливості провести тестування вчителів на коронавірус перед 1 вересня. Як вирішуватимуться ці проблеми? Пан Шкарлет відповів, що це не компетенція Міністерства освіти і науки:
Навіть мій колега (очільник МОЗу) Максим Степанов говорив, що тестування педагогів, викладачів буде лише в разі їхнього контакту з хворим.
А ось за закупівлю антисептиків та інших засобів індивідуального захисту відповідальні засновники шкіл та органи місцевого самоврядування:
У багатьох областях й містах школи забезпечили всім необхідним. Ми допомогти не можемо, у цьому році міністерство уже виконало свої фінансові зобов’язання в повному обсязі.
Сергій Шкарлет також додав, що МОН подало пропозицію щодо бюджету на наступний рік. У цій пропозиції розраховано, що мінімальна потреба шкіл в антисептиках, масках і дезінфекційних засобах буде коштувати 26,4 млрд грн:
Ми цю потребу озвучили. Навіть якщо буде фінансуватись 50 на 50 з місцевими бюджетами, це все одно 13,2 млрд грн. Але це лише на наступний рік.
Нагадаємо, нещодавно Департамент освіти та науки Києва розробив рекомендації, як діяти школам в разі виявлення симптомів коронавірусу.
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…