8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Його було встановлено указом президента Петра Порошенка № 169/2015 від 24 березня 2015 року.
Як ідеться в документі, мета свята – вшанування подвигу українського народу та його внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні, а також вшанування всіх борців проти нацизму. OBOZREVATEL пропонує згадати історію цього дня і розповідає, як він проходить у 2021 році.
Як відзначає Україна
08:10 – уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова на своїй сторінці в Telegram зазначила, що 8 і 9 травня – дні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом і переосмислення подій війни та нагадала про агресію Росії.
“Наша країна знову розвінчує міфи держави, яка звідусіль нагадує про свій внесок у знищення нацизму, хоча сама перетворилася на країну-агресора. Пам’ять про ці історичні дні надихає нинішніх захисників на мужнє протистояння ворогу, а повага до Героїв об’єднує і робить нас непереможними перед обличчям будь-яких випробувань “, – написала вона.
08:25 – П’ятий президент Петро Порошенко у Facebook підкреслив, що в Україні цей день проходить під uаслом “Ніколи зyову”.
“Хай незгасна людська пам’ять про колосальні багатомільйонні жертви Другої світової, про тисячі дощенту зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл застереже світ від повторення цієї жахливої катастрофи. Бажаю всім українцям миру. Путін – капут! Слава Україні!” – написав він.
08:45 – У Національній поліції України у Telegram написали, що схиляють голови перед тими, хто віддав своє життя за нас.
“Бережімо сьогодення та пам‘ятаймо про минуле. Ніколи знову”, – сказано у повідомленні.
08:46 – У Державній службі з надзвичайних ситуацій наголосили, що 8 травня в Україні вшановують тих, хто дав життя наступним поколінням. “Пам’ятаємо. Перемагаємо!” – написали у пресслужбі ДСНС у
Історія Дня пам’яті та примирення
Рівно 76 років тому, 8 травня 1945-го, Антигітлерівська коаліція в Берліні ратифікувала “Акт про беззастережну капітуляцію” армії нацистської Німеччини.
Напередодні, 7 травня, у Реймсі, Франція, його підписав начальник Оперативного штабу Верховного головнокомандування збройних сил Німеччини генерал-полковник Альфред Йодль за дорученням президента цієї країни Карла Деніца.
З нагоди підписання переможного акта в багатьох населених пунктах Європи та США 8 травня 1945 року пройшли масштабні урочистості.
Саме 8 травня по всьому світу святкують перемогу над нацизмом. Так, до 60-річчя закінчення Другої світової війни Генасамблея ООН своєю резолюцією № 59/26 від 22 листопада 2004-го офіційно проголосила 8 та 9 травня Днями пам’яті та примирення, присвяченими жертвам цієї війни.
Країни колишнього СРСР в основному відзначають свято перемоги над нацизмом 9 травня – в річницю капітуляції Німеччини за московським часом.
В Україні з 2016 року 9 травня святкують День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – згідно з ухваленим у межах декомунізації законом № 315-VIII “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у вересні 1939–1945 років”. Термін “Велика Вітчизняна війна” було усунено із законодавства.
Символ заходів, що проходять у ці дні, – червоний мак, своєрідна алюзія. З одного боку, він уособлює квітку, з іншого – кривавий слід від кулі. Публічне використання георгіївських стрічок в Україні з 2017 року заборонено законом № 2031-VІІІ.
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…