«А ми додому тільки в 9 вечора повертаємося! У Мариночки дуже щільний графік: після занять в школі йдемо до репетитора з англійської (як-не-як міжнародна мова), потім у донечки фотостудія, а з 19 до 21 – народні танці. Подивилася її щоденник, в середу у неї в розкладі віконце з 17 до 18. Ось думаю, може її на укулеле віддати? Хороший адже інструмент, популярний зараз».
Тим часом Мариночка в свої 9 років має дуже блідий вигляд і не має права голосу. Від слова «зовсім». А хіба їй необхідні всі ці модні і розвиваючі гуртки?
Що отримують від дитячих гуртків батьки?
1. А чим мій гірше?
Он, син Петрова в збірній спортивної школи з футболу, а у Денисових росте справжній Каспаров. Не те, щоб мій син теж мав видатні спортивні або шахові здібності. Але він-то точно не гірше цих однокласників, якими так пишаються їх батьки. Так що, нехай ходить. Мож з цього щось і вийде.
2. А раптом знадобиться?
Раптом сьогоднішнє його захоплення стане для сина або дочки в майбутньому справжньою професією. Раптом він стане настільки успішним хокеїстом, що його помітять і заберуть грати в більш високу лігу? Ми-то в дитинстві відвідували тільки «гурток прополки буряків на колгоспному полі». Якби свого часу мама змусила мене грати на скрипці і відвідувати музичну школу, як знати, можливо, сьогодні я була б другою Ванессою Мей.
3. Я теж порядна мати!
Що я буду за матір така, якщо не стану приділяти своєму чаду весь свій вільний час? І в цьому питанні не шкода ні часу, ні грошей. Вибирай секцію, що дорожче і присвячуй кожну хвилину занятям свого чада. Тоді про тебе скажуть: «Ось це мати! Всім матерям мати!». Статус супер-батьків сьогодні дорогого коштує!
4. Потішу-но я свої амбіції…
У дитинстві я мріяла стати справжньою артисткою. Але хорошої театральної студії в місті не було, а грошей в сім’ї на оплату найбільш зубожілого театрального гуртка при будинку культури було ще менше. Так моя мрія і залишилася нездійсненною. Так нехай хоч моя маленька порадує глядачів своєю харизмою і талантом. І плювати, що вона мріє стати балериною. Що вона розуміє в житті?
Пропоную альтернативу
Не варто боятися надати дитині право вирішувати, де їй займатися і відвідувати взагалі гуртки. Психологи, наприклад, вважають, що процес «нічогонероблення» відмінно розвиває фантазію і стимулює прояв творчих здібностей. Я не закликаю закинути своє чадо і не займатися ним взагалі. Постарайтеся вибрати для себе функцію провідника, а не наглядача. Направте свою бурхливу батьківську енергію на розвиток у дитини інших корисних навичок:
Здатність відповідати за свої вчинки і слова;
Уміння планувати власний вільний час;
Здатність працювати в команді;
Навичка слухати і чути оточуючих;
Навички критичного мислення;
Здатність нестандартно вирішувати проблеми;
Уміння шукати корисну інформацію.
Якщо у вашому розпорядку дня немає часу на те, щоб сісти і поговорити по душах зі своїм малюком, якщо дитина виконує домашні завдання в напівсонному стані, якщо величезна зайнятість в гуртках почали негативно позначатися на їїздоров’ї, можливо не варта активна позаурочна зайнятість таких жертв?
У будь-якому випадку, у дітей і батьків має бути час на щасливі спільні миті. Коли можна просто сісти і почитати казку, зробити листівку для коханої бабусі або набрати в тазик води і вдосталь похлюпатися. Відчуття щастя в житті дитини набагато важливіше за вміння пілікати на скрипці або декламувати віршики на табуреті під гучні оплески захоплених гостей хвалькуватої мами.
Коли інші ще розмірковують, Євгеній вже діє. Йому всього 21 рік, але він точно знає,…
Бути молодим — значить мати вибір. І мати силу змінювати світ навколо. Вероніка зробила свій…
Сила країни — в її людях. І кожен, хто стає до лав ЗСУ — стає…
Російські пропагандисти активно поширюють фейкову інформацію, стверджуючи, що Збройні Сили України нібито готують провокації у…
"Я не супергерой. Я просто зрозумів, що не можу стояти осторонь."Ігор, військовослужбовець Збройних Сил України,…
Спіймали на гарячому! Під час аеророзвідки на Луганському напрямку українські військові помітили окупанта-наркомана і "вилікували"…