В Україні зафіксовано новий варіант штаму Омікрон, але за даними МОЗ, він не має вплинути на перебіг епідемічного процесу.
Про це в інтерв’ю медичній експертці ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Укрінформ.
“Стосовно варіантів ВА1, ВА2 (штаму Омікрон – ред.), так, вони зареєстровані на території України, поки що це поодинокі випадки. І насправді коли ми подивимося на ці підвиди, підтипи штаму Омікрон, то дійсно цей другий варіант викликає занепокоєння, враховуючи більшу швидкість його передачі і важчий перебіг хвороби. Ми зараз не фіксуємо його масово, це поодинокі випадки. Переважно від тих людей, які повернулися з-за кордону. Він легший, ніж Дельта, не призводить до потреби в кисні та іншого. Суттєвого впливу на важкість епідемічної хвилі він не має нести, він представляє певний інтерес з точки зору епідеміології, але з точки зору його поширення, або заміщення базового варіанту Омікрону ми не очікуємо і не прогнозуємо”, – сказав Кузін.
Заступник міністра зазначив, що за результатами повоногенономного секвенування, понад 90% зразків, які були надані на це лабораторне дослідження, був виявлений саме штам Омікрон. За словами Кузіна, через тиждень або два тижні цей відсоток сягатиме вже 100%.
Кузін зазначив, що зараз фіксуються надвеликі показники захворюваності – до 40 тис. випадків на добу, водночас, заклади охорони здоров’я, які надають допомогу хворим на COVID-19 заповнені лише на 40%.
Водночас, за його словами, зараз пацієнти, які госпіталізуються з COVID-19, не є киснезалежними, як під час хвилі штаму Дельта.
«Ми фіксуємо значне спадання потреби в кисню. І це великий плюс, незважаючи на те, що у більшості областей вже введені в експлуатацію нові кисневі станції. Але потреби в кисню в таких обсягах, як було минулого року, немає», – наголосив Ігор Кузін.
Головний держсанлікар додав, що ті регіони, які зараз віднесені до “червоного” рівня епіднебезпеки, вже демонструють ознаки стабілізації епідемічного процесу, і найближчим часом можуть бути виведені з червоного рівня.
“Більшість регіонів перебуває в помаранчевій зоні. Це пов’язано з тим, що Омікрон протікає легше. Особливо у вакцинованих людей”, – сказав Кузін.
Як повідомляв Укрінформ міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що спадання хвилі захворюваності на COVID19 прогнозується через два-три тижні.
Населення знову запанікувало щодо перспектив гривні. Це виражається не лише у рекордних покупках валюти, а…
Незабаром до 76-ї постанови Кабінету Міністрів України буде внесено зміни. Про це повідомив народний депутат…
«Жодного прориву кордону не було. російський триколор був встановлений на зруйнованому мосту біля кордону, але…
Питання мобілізації таких людей визначається відповідно до функціональності хворих та залежить як від стану здоров'я,…
Водіїв, які не з'явилися в ТЦК за повісткою, почали масово позбавляти прав Український водіїв почали…
У Нацбанку анонсували нове підвищення тарифів на комунальні послуги НБУ не передбачає зміни вартості у…