Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Нестора Літописця. Що можна робити 9 листопада, а що суворо забороняється – читайте в матеріалі ТСН.ua.
Зміст
Православне свято 9 листопада – день пам’яті преподобного Нестора Літописця
З чим звертаються до преподобного Нестора Літописця
Молитва преподобному Нестору Літописцю
Церковний календар на 9 листопада: відео
Народні прикмети
Що не можна робити 9 листопада
Що можна робити вірянам
Православне свято 9 листопада – день пам’яті преподобного Нестора Літописця
9 листопада вшановують пам’ять преподобного Нестора Літописця. Що нам відомо про цей день?
Що відомо про Нестора Літописця
Саме він почав збирати перші відомості про києво-печерських ченців.
Нестор прийшов до печерного монастиря ще 17-річним юнаком, коли ігуменом був преподобний Феодосій Печерський. Про себе він писав, що є учнем та духовним чадом преподобного Феодосія. Згодом, після постригу, отримав сан диякона. Печерський патерик пише, що преподобний Нестор був талановитою, вченою особистістю, мудрим та смиренним ченцем. У всьому брав приклад з преподобного Феодосія, якого вважав прикладом святості життя. Також велику роль зіграв преподобний Нікон, який благословив Нестора на літописання.
Нестор Літописець: “Печерський Патерик”
Преподобний Нестор Літописець – автор двох книг: “Печерського Патерика” (його першої частини) та “Повісті временних літ”.
У “Печерському патерику” святий Нестор збирав свідоцтва ченців, щоб намалювати картину становлення православ’я на Русі. У першу чергу він зібрав відомості про життя Києво-Печерської обителі за часів ігумена Феодосія. Не дивно, що через 18 років після смерті преподобного Феодосія саме Нестор Літописець віднайшов його святі мощі.
Нестор Літописець: “Повість временних літ”
Після завершення циклу про літопис Лаври, він написав епохальну книгу – “Повість временних літ” (“Повість минулих літ”). Ця книга – фундамент усіх наступних літописів Київської Русі, яку вивчає кожен школяр.
На відміну від багатьох інших літописів, “Повість временних літ” – не збірка сухих фактів минулого. Святий Нестор описував події через світогляд православної віри. У Патерику згадується, що преподобний Нестор написав “Повість временних літ” за допомогою Духа Святого. Саме тому вона має не тільки історичну, але й величезну духовну цінність.
З чим звертаються до преподобного Нестора Літописця
Преподобний Нестор похований у Ближніх печерах Києво-Печерської лаври. Біля його мощей постійно горить лампадка та стоять квіти – це подяка вірян за молитовну допомогу. Святий Нестор молитовно допомагає усім, хто навчається або присвятив життя науці і дослідженням.
Молитва святому Нестору Літописцю збережена біля раки з його мощами.
Молитва преподобному Нестору Літописцю
Обранців Божих співжителю, іноче чесний і літописцю преславний, отче преподобний Несторе, прийми принесені з любов’ю смиренні похвали наші. Ти ж бо, маючи велику сміливість на небесах, молися тепло за країну нашу і людей її, щоб визволитися нам від усякого зла, щоб взивали до тебе: Радуйся, Несторе, землі Руської перший літописцю.
Як сущий Богоносного Феодосія ученик і істинний житія його наслідувач, першим самовидцем чесних його мощей бути сподобивсяєси, їх же з іншими святоліпно переніс, успадкувавши з ними Царство Небесне, молися, щоб його і ми, що шануємо тебе, отримали.
Церковний календар на 9 листопада: відео
Народні прикмети
9 листопада випав сніг – зима буде сніжною і холодною.
Каркають ворони до негоди.
Пішов дощ – погода буде гарною.
Що не можна робити 9 листопада
Не ображайтеся, не конфліктуйте і не пліткуйте – можна розгнівати святого Нестора.
Не варто реагувати на уїдливі коментарі оточуючих.
Що можна робити вірянам
Сьогодні давали обіцянки, які не можна було порушувати протягом цілого року. А молоді дівчата йшли до церкви і ставили свічку перед образом Божої Матері, щоб та захистила їх від бід.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…