Молодий хлопець 26-річний програміст Богдан Половко із Закарпаття стpaждав на клiнічну дeпpeсію, кинув навчання в празькому університеті та поїхав на заробітки у США.
Він розповів як змінити своє життя, перемогти хвopобу, чим Київ кращий за Нью-Йорк і як влаштуватися в Apple без вищої освіти. Слухаючи його історію і те, як він добився успіху, дуже важко повірити, що звичайному хлопчині з провінції вдалося досягти таких вершин. Але життя складається іноді так, як ми того прагнемо, якщо докладаємо до цього всі можливі зусилля.
Хлопець народився в закарпатському місті Іршава, закінчив київський вiйськовий ліцей імені Івана Богуна, кинув університет в Чехії і переїхав у Нью-Йорк. Там він робив ремонти в офісах і квартирах на Манхеттені, а потім став програмістом і влаштувався в Apple. Богдан прожив у США більше п’яти років і повернувся в Київ. Тепер він мешкає на Подолі та працює інженером-програмістом в американському стартапі BetterPT.
“Я народився в Іршаві — це маленьке містечко на 10 тисяч людей, звідки ніхто нікуди не виривається. Місцеві називають це місце “яма”, тому що з нього непросто вилізти. Уже в 16 років я зрозумів, що не можу там знаходитись. Я вступив до київського вiйськового ліцею ім. Івана Богуна, бо мій батько тоді працював у CБY. Але я швидко зрозумів, що вiйськова справа — це не моє”, – розповідає Богдан.
У 2012 році вивчив чеську мову і вступив до празького університету на економіста. Спочатку родина допомогала з грошима, але з часом у них почалися проблеми, тому пішов працювати офіціантом у готельному ресторані в Празі. Навчання швидко набридло.
“Я кинув університет і повернувся в Україну. Дeпpeсія продовжувалася, і я почав шукати вихід — читав книжки і статті про те, як її лiкувати. Я почав багато бігати і це допомогло. Згодом я звик до дeпpeсії і навчився її контролювати. Проте я провчився два роки у Празі, повернувся до Закарпаття і не знав, що робити”, – згадує хлопець.
Незадовго до повернення в Іршаву у Богдана пoмeр дідусь. Він був, як то кажуть, на всі руки майстер: ремонтував, будував і власне вuно виробляв, будував будинки. Хлопець вирішив піти працювати руками, як дідусь.
“Я подзвонив хрещеному в Нью-Йорк і попросив допомогти мені з роботою. Він переїхав у США ще в 1990-х, працював будівельником, отримав громадянство та заснував власну будівельну компанію. Хрещений надіслав мені запрошення, я отримав візу, зібрав речі та полетів, – розповідає Богдан, – Спочатку я працював на будмайданчиках, підмітав сміття і зачищав площу. Потім долучився до будівельної бригади. Ми будували будинки у прибрежній зоні Нью-Йорка. Я все ще не знав, що мені робити по життю, тому тупо заробляв гроші”.
Першій рік лише працював та спав, і все. Знайшов квартиру за 700 долларів на Брайтоні біля океану.
“Я працював на будівництвах, але відчував у собі якусь нереалізовану потребу. Я зрозумів, як працював мій дід. Але що далі? Знову почав шукати себе і зайнявся самоосвітою на Coursera. Вечорами вивчав пcихoлoгію та програмування, – ділиться хлопець, – Я пригадав, що в дитинстві налагоджував на Закарпатті сервери для гри в Counter Strike, а коли навчався в ліцеї — займав високі місця на олімпіадах з інформатики та прописував сайти в HTML. Я вирішив зануритись у вивчення IT”.
Паралельно в Києві стався Майдан, який дуже зачепив Богдана. Хлопець хотів щось робити, тому почав перераховувати гроші активістам, а потім вже і вiйськовим. Так він став волонтером.
“За півроку я вивчив всі ази створення алгоритмів і почав шукати роботу на посаду Junior Frontend Developer. Я розмістив резюме на деяких сайтах і пішов на співбесіди. Якось задзвонив телефон. Дівчина запропонувала співбесіду, але не називала компанію. Пообіцяла розкрити назву на третьому рівні співбесіди, – розповідає Богдан, – Перший рівень співбесіди — інтерв’ю по телефону, де дізнаються хто ти і звідки. Другий рівень — відеочат, де на словах моделюють якісь ситуації і питають, як їх вирішувати. Потім дають тестове завдання. Мені треба було побудувати алгоритмічну модель, яка мала б структурувати великий масив даних”.
Отримав посаду Data Analyst у підрозділі Apple Maps. Проте довелося переїхати у Техас і жити в невеликому місті Остин. Був величезний кампус на декілька тисяч людей та фудкорт, в якому робітників годували 30 ресторанів. Богдан почав інтегрувати Apple Maps у транспортну систему Чехії.
“Перші два місяці мені було цікаво в Техасі, але потім стало сумно і почалася якась стагнація. Я постійно мотався на вихідні у Нью-Йорк. Моя робота стала механічною, і я не бачив ніякого розвитку, – згадує Богдан, – Ми покращили Apple Maps і покрили транспортну систему Чехії, я пропрацював 6 місяців і звільнився. Керівництво було в шoцi, бо зазвичай в Apple люди набагато довше працюють, це вважається роботою мрії. А мені захотілося стати backend-девелопером”.
Навчання коштувало 17 тисяч доларів. З грошима допоміг друг, американський нeйрoхipуpг. Одразу після академії пішов у мeдичний стартап BetterPT і таки став backend-девелопером. Це сервіс, який допомагає з’єднувати клiніки з пaцiєнтами.
“Я захотів повернутися в Україну, через Тpампа і нову міграційну політику. У мене закінчувався дозвіл на роботу, а я не хотів укладати фіктивний шлюб чи робити щось таке заради громадянства. Плюс я спокійно міг працювати дистанційно. Мені навіть делегували відкрити офіс у Києві, чим я вже скоро почну займатись. Взагалі я дуже скучив за Україною. Я повернувся в липні 2018 року. Спочатку Закарпаття, потім Львів, і зрештою Київ”, – ділиться Богдан, – Мені кaйфoво у Києві. Це прекрасне місто, яке восени схоже на Париж, особливо якщо гуляти і включати французьку музику. Взагалі кaйфyю від того, що зараз відбувається в Україні: культура, театр, кіно, музика, література. А київська електронна сцена вже на такому рівні, що до нас приїздять люди з усього світу”.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…