Великий піст – найтриваліший в церковному календарі і найсуворіший в плані обмежень. У 2021 році він почнеться 15 березня і закінчиться настанням Великодня 2 травня.
Великий піст – особливий період для всіх православних християн, який передує святу Світлого Христового Воскресіння.
Мета його полягає в покаянні і підготовці вірян до Великодня, а також передбачає стриманість у їжі, відмову від розваг, очищення душі від гріхів.
Починається Великий піст в понеділок, за сім тижнів до Великодня, а завершується напередодні цього свята.
Великий піст ділиться на шість тижнів, званих Чотиридесятниця, і Страсний тиждень (седмицю).
Чотиридесятниця встановлена на згадку про сорок днів, які Ісус провів у пустелі після Водохреща в пості і молитвах, а Страсний тиждень присвячений спогадам про останні дні земного життя, смерть і поховання Христа.
Підготовка до посту
Передує Великому Посту Сирна Седмиця або Масниця. В цей тиждень віруючі відмовляються від м’яса, що допомагає їм підготуватися до обмежень в їжі.
Остання неділя перед Великим постом (Прощена неділя) є кульмінацією підготовчого періоду. У цей день прийнято каятися і просити один в одного пробачення за завдані за рік образи, щоб очиститися від гріхів і зосередитися на духовному житті.
Мета посту
Основа посту – боротьба з гріхом через утримання в їжі і розвагах. Однак церква закликає саме до стриманості, а не виснаженнятіла. Охочимдотримуватися посту необхідно порадитися з духівником і попросити благословення.
Під час Великого посту людина, наскільки це можливо, посилює участь в церковному житті і молиться.
Також піст передбачає звільнення від різного роду залежностей. Так, під час прийому їжі потрібно намагатися звести до мінімуму час, що проводиться за трапезою. Бажано обмежити перегляд телевізора, спілкування в соціальних мережах.
Великий піст час для покаяння і добрих справ. Необхідно намагатися бути уважнішимдо оточуючих, більше часу приділяти дітям і батькам, нікого не ображати.
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…
В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…